Hołd dla przyjaciela. Gina Damalfi prezentuje singiel “Mago – tribute to Maceo”

Mago – tribute to Maceo” to utwór napisany w hołdzie dla przyjaciela, Maćka “Maceo” Wyrobka. Właśnie mija 10 lat od jego śmierci. Tym singlem Gina Damalfi otwiera nowy rozdział w swojej działalności artystycznej.

To pierwszy premierowy utwór Giny Damalfi od czasu bardzo dobrze przyjętego debiutu fonograficznego artystki „Transformacja”.

Maciek Wyrobek, znany szerzej jako DJ Maceo Wyro, to niezwykle barwna postać polskiego środowiska muzycznego. Muzyk, DJ, znany z takich zespołów jak Paraphrenia, Cytadela i Niewinni Czarodzieje. Także dziennikarz muzyczny i radiowiec, współpracujący m.in. z kultową Radiostacją.

fot. Daniel Kondraciuk

 

Tak swojego przyjaciela wspomina Gina Damalfi: Maciek Wyrobek był z natury pełny radości, mimo że głęboko świadomy i zapewne do końca bardzo wrażliwy. Ten jego dobry uśmiech gdzieś z dystansu chciałam przekazać w piosence, coś silnego i dobrego, co przetrwało, na tyle mocno, że warto i chce się o nim przypominać.

W utworze Gina wykorzystała niepublikowane nigdy fragmenty prywatnej audycji radiowej nagranej przez Maceo dla Giny, przed jego wylotem na rok do Stanów. Jak mówi artystka: Fragmenty mówione przez Maćka wybierałam jeszcze w Polsce – to jest niesamowity zapis audycji, którą nagrał mi na kasetę tuż przed jego wyjazdem, mówimy o drugiej połowie lat 90-tych. Kochał radio i wtedy w tamtych latach często w radiu siedział, gdy prowadził program, jego głos brzmiał tak jak tu.

Autorem tekstu do „Mago – tribute to MaceoSławek Młynarczyk, wcześniej wokalista Paraphrenii oraz twórca tekstów m.in. dla Skubasa.

*****

Utwór został nagrany w całości na Teneryfie, w Los Cristianos u Gusa Moliny w następującym składzie: Gina – muzyka, wokal, chórki; Carlos Alberto Estevez Aguiar – bas; Mark Gregory Carrero Duque – gitary; aranż i Luca Pigino – perkusja; opieka produkcyjna, mix, master – Gustavo Molina. To wspaniali muzycy, którzy śmieją się, że moje piosenki mają już na zawsze we krwi. To z Gregorym i Carlosem powstała aranżacja, to ich i talent Luki będzie słychać no mojej nowej płycie – tak o tej współpracy opowiada Gina. 

Dziękuję kosmosowi, że pozwolił mi w tym roku ukończyć ten utwór i oddać go w Wasze ręce. Piosenkę dedykuję Maćkowi, i jemu bliskim, ale też wszystkim, którzy powątpiewają w sens i się smucą. 

Utwór jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych oraz na kanale YouTube Giny Damalfi w formie lyric video. 

*****

Słuchaj singla w serwisach cyfrowych: https://E-muzyka.link/GinaDamalfiMagoTributeToMaceo

 

fot. materiały prasowe (Eliza Krakówka)

Jedna odpowiedź do “Hołd dla przyjaciela. Gina Damalfi prezentuje singiel “Mago – tribute to Maceo””

Leave a Reply