Wojtek Wajc i jego nowy singiel “Sekret” [RECENZJA]

“Sekret” to już trzeci singiel młodego wokalisty Wojciecha Wajc. Za tekst i muzykę odpowiedzialni są Bartosz Hoppe i Piotr Klimek.

Wojtek Wajc to charyzmatyczny wokalista, który odznacza się niezwykle ciekawą barwą głosu. I nawet jeśli artysta stawia na lekkie utwory mieszczące się w szeroko pojętej stylistyce pop, to idzie za tym pewna szlachetność, co estetycznie podnosi jakość jego propozycji. Najlepszym tego przykładem jest nowy singiel “Sekret“, płynący na fali ładnie ukształtowanej melodyki, ale właśnie również tej specyfiki wokalnej, która staje się niewątpliwym walorem całości. Nie podlega więc dyskusji, że Wojtek to bardzo dobrze prezentujący się wokalista, wiedzący o czym śpiewa. Ten przekaz, choć zapisany w prostych słowach, w jakiś sposób staje się przekonujący w jego interpretacji.

fot. okładka singla

Przy tej okazji warto dodać, że za piosenkę odpowiada sprawdzony team, czyli Bartosz Hoppe i Piotr Klimek (tekst, muzyka, produkcja), co w tym przypadku także ma swoje znaczenie. Dzięki temu dostaliśmy zawodowo ukształtowaną propozycję, która posiada osobisty wydźwięk, tak starannie ukształtowany poprzez wykonanie Wojtka.

Sekret” to całkiem przebojowa piosenka na lato, która choć nie dostarcza znaczących walorów artystycznych, to staje się przekonująca w wykonaniu wokalisty, bo wydaje się bliska jego wrażliwości. I tym właściwie wygrywa ten utwór, który zdecydowanie mógłby odnaleźć się w rozgłośniach radiowych. Bez komplikacji związanych z prezentacją muzyki w takim gatunku, ale z właściwym zaangażowaniem Wojtka Wajc, ten singiel w jakiś sposób określa jego nie tylko teraźniejsze, ale także przyszłe poczynania. Miejmy więc nadzieję, że konsekwencja zaprowadzi go daleko, choć przecież konkurencja na polskim rynku muzycznym jest ogromna. Ten singiel potwierdza, że należy próbować swoich sił, robiąc po prostu swoje. Zresztą z takim talentem warto.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Przedstawiamy najnowszą piosenkę Wojciecha Wajc, która zabierze was w świat tajemnic i siły wewnętrznej. To nie tylko wyjątkowe brzmienie, ale także głęboki przekaz o konfrontacji z lękiem i ochronie własnej przestrzeni. “Sekret” to muzyczna podróż i refleksja nad wartością prywatności i wolności. Artysta w swoim  utworze opowiada o dwójce ludzi, którzy są obserwowani przez innych, ale zachowują swoja tajemnicę. Chcą pozostać niewidoczni i chronić swoją przestrzeń. Zanurzcie się w dźwiękach, które opowiadają niezwykłą historię i odkryjcie magię “Sekretu“.

Artysta po publikacji poprzednich singli, wychodzi do słuchaczy z kolejną propozycją. Tym razem jest to utwór „Sekret”, który powstał z producentami z Bydgoszczy. Za tekst i muzykę odpowiedzialni są Bartosz Hoppe i Piotr Klimek, za realizację wokali, mix&mastering Adrian Trepka, za zdjęcia i stworzenie lyric video Szymon Dudziński z firmy SimonMovie, natomiast za stworzenie grafiki singla, doradztwo managmentowe oraz streamingi odpowiedzialna jest Katarzyna Gościk.

*****

Wojciech Wajc to młody muzyk, wokalista, autor tekstów. Artysta dał się poznać szerszej publiczności występując w telewizyjnym programie „Szansa na Sukces. Opole 2022”. Pomimo młodego wieku artysta wystąpił na wielu scenach w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Czechach, Słowacji, a także PGE Narodowym w Warszawie. Miał okazję wystąpić  na jednej scenie z wieloma artystami m.in. Ralphem Kamińskim, Małgorzatą Ostrowską, Grzegorzem Turnauem, Kubą Jurzykiem, Joanną Lazer, czy Siewcami Lednicy.

Słuchaj singla “Sekret” na platformie SPOTIFY.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply