Lark z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Mesmerize Me” [RECENZJA]

“Mesmerize Me” to trzeci singiel rockowego zespołu LARK z ich debiutanckiego albumu “Antarctica”. Do utworu powstał animowany teledysk.

Mesmerize Me” to jeden z najbardziej reprezentatywnych utworów na debiutanckim albumie zespołu Lark. To właściwie wizytówka bandu, gdzie doskonale wyzwolona energia gitarowa podkreśla ich charakterystyczny styl, który udało się im stworzyć już na początku swojej działalności. Jest więc dobitnie, z mocno podkręconą żywiołowością rockową, gdzie udało się zachować należyte proporcje pomiędzy ekspresją a melodią. Dlatego pomimo wyraziście ukazanej specyfiki, na pierwszy plan wysuwa się dobrze urzeczywistniona linia melodyczna, płynąca na wokalu Marcina Gądka.

fot. materiały prasowe

To znów pokazuje, że grupa potrafi umiejętnie zamknąć własne pomysły w określonej formie artystycznej, co w tym przypadku ma ogromne znaczenie. Pomimo debiutu, otrzymaliśmy pełnowartościowy, a co najważniejsze dojrzały projekt, który przyciąga uwagę także poprzez zawodowstwo wszystkich muzyków. Zespół nie używa półśrodków, za każdym razem dobitnie akcentując swoje zaangażowanie, ale też koncept tego, co jest dla nich ważne w twórczości, którą w wyśmienity sposób udało się im przekazać nie tylko w tym singlu, ale także na całej płycie “Antarctica“.  Zresztą wróćmy do naszej recenzji albumu, cytując: “Ciężko wskazać moment, który najwyraźniej określałby to, co dzieje się na tym albumie. Na pewno każdy może znaleźć swój ulubiony motyw, tym bardziej, że kilka jest całkowicie zniewalających (jakże oryginalnie rozpisany pod wieloma względami “Mesmerize Me“).”

Dopełnieniem nowego singla “Mesmerize Me” jest animowany teledysk, nacechowany pewną symboliką, która odnosi się do przekazu (autorem klipu jest Michał Kwiatkowski).

Lark bardzo konsekwentnie realizuje plan związany z prezentowaniem własnych dokonań, koncentrując się na promocji pierwszego krążka. Przy okazji tego utworu warto zaanonsować sprawdzenie całego materiału, który się na nim znalazł, bo to kawał solidnie i bezkompromisowo zobrazowanej muzyki. Klasa sama w sobie.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Autorem animowanego klipu jest Michał Kwiatkowski. Piosenka opowiada o tym, żeby bezrefleksyjnie nie ulegać niczyim manipulacjom, zawsze mieć własne zdanie, walczyć o siebie i swoje prawa.

Debiutancka płyta LARK ukazała się we wrześniu 2023 nakładem wytwórni Sliptrick Records. Album został bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy w Polsce i całej Europie. W marcu i kwietniu 2024 roku zespół, jako gość specjalny, wziął udział we wspólnej trasie koncertowej z legendą polskiego heavy metalu, zespołem HUNTER, z którym wspólnie zagrał 10 koncertów promujących ich debiutancki album.

Obecnie zespół koncentruje się na organizacji kolejnych działań promocyjnych oraz koncertów w Polsce, a wkrótce również w Europie. W przygotowaniu jest także kolejny album, a praca w studio rozpocznie się już od lipca. Jesień 2024 zapowiada się bardzo aktywna koncertowo, planowana jest także premiera nowego singla zapowiadającego drugą płytę zespołu. W singlu pojawi się gość specjalny z Wielkiej Brytanii.

*****

Skład: 
Marcin Gądek – Vocals
Tomasz Boruch – Guitar
Mariusz Budzik – Bass
Wojciech Pasek – Drums

 

Leave a Reply