Książka na 15-lecie Męskiego Grania!

Piotr Stelmach – dziennikarz muzyczny – który prowadzi koncerty Męskiego Grania od pierwszej edycji trasy, zabiera nas za kulisy tego przedsięwzięcia w książce, która już wkrótce się ukaże.

Męskie Granie przez 15 lat swojego istnienia urosło do rangi najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Bilety na koncerty rozchodzą się bardzo szybko, coroczne hymny budzą emocje milionów fanów, a wyjątkowe kolaboracje muzyczne i odważne łączenia gatunków zaskakują nawet najbardziej wytrawnych słuchaczy.

Piotr Stelmach – dziennikarz muzyczny – który prowadzi koncerty Męskiego Grania od pierwszej edycji trasy, zabiera nas za kulisy tego niezwykłego przedsięwzięcia.

fot. materiały prasowe

Książka „Męskie Granie” ukaże się nakładem wydawnictw Kayax i Wielka Litera 26 czerwca, przedsprzedaż rusza 28 maja.

Co stoi za fenomenem Męskiego Grania?

To jedyna w Polsce trasa festiwalowa. Jedyna impreza z własną Orkiestrą i hymnem – co roku nowymi. Jedyna, na której występują tylko polscy artyści. Elektryzująca. Przebojowa. Dla tysięcy osób – ulubiony moment lata. Męskie Granie świętuje piętnaste urodziny.

Dziennikarz, autor książki i prowadzący koncerty Męskiego Grania – Piotr Stelmach rozmawia z ludźmi zaangażowanymi w to niezwykłe przedsięwzięcie – tymi z pierwszej linii frontu oraz zza kulis. Artyści – Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Brodka, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow Igo i inni – zabierają nas na próby i do studia, gdzie powstają hity. O narodzinach Męskiego Grania opowiadają pomysłodawcy i organizatorzy z Grupy Żywiec, a także agencji Live. A sekrety rock’n’rollowej kuchni zdradzają fachowcy czuwający nad sceną, nagłośnieniem i multimediami.

Męskie Granie. Przygoda. Wyzwanie. Ciężka praca. Ale przede wszystkim wspaniałe ekipy z Żywca, agencji LIVE, Trójki i Radia 357. Do każdego z tych światów pozwolono mi zajrzeć. Ba, poprzebywać w nich i poprzyglądać się, jak funkcjonują. Mam wrażenie, że wspólnie stworzyliśmy markę tej imprezy. A wspólne tworzenie jest przecież najpiękniejszą formą pracy. – opowiada Piotr Stelmach.

– Piętnaście lat niezasypywania gruszek w popiele. Jestem z tego czasu i towarzyszących mu doświadczeń niesamowicie dumny. Dlatego pisanie tych wspomnień i przeprowadzanie rozmów tu zamieszczonych były dla mnie radością. Mam nadzieję, że podczas czytania Państwo tę radość podzielą. – dodaje autor książki.

Książka „Męskie Granie” ukaże się nakładem wydawnictw Kayax i Wielka Litera 26 czerwca. Przedsprzedaż rusza 28 maja.

 

Leave a Reply