Michał Bajor świętuje 50-lecie pierwszego występu w Opolu!

Michał Bajor od najmłodszych lat związany był z Opolem. Tym razem artysta powróci na deski Amfiteatru w Opolu świętować 50-lecie pierwszego występu. 1 czerwca zostanie także odsłonięty mural wokalisty.

31 maja około godziny 21:50 w Opolu i na antenie TVP, artysta rozpocznie swój jubileuszowy recital.

fot. Zosia Zija i Jacek Pióro

Michał Bajor, urodzony 13 czerwca 1957 roku od najmłodszych lat mieszkał w Opolu, dorastając w atmosferze festiwali i teatru. Jego ojciec był aktorem w teatrze lalek i w związku z tym, młody Michał często chodził na próby opolskich festiwali. Uczył się gry na fortepianie i tańca.

Jako młody chłopiec zagrał rolę wilka w adaptacji “Czerwonego Kapturka”. Później, jako dojrzały mężczyzna zagrał w wielu filmach najwybitniejszych polskich twórców m.in. kultową postać Nerona w Quo Vadis w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.

Zadebiutował jako trzynastolatek w eliminacjach do Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, ale tak naprawdę jego debiut wydarzył się w 1974 roku, kiedy to po raz pierwszy stanął na deskach Amfiteatru w Opolu! Na XII KFPP zaprezentował utwór „I niby cóż” w koncercie „To śpiewa młodość”. Zadebiutował natomiast w 1973, jako gość na XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

– Droga publiczności i szanowni dziennikarze: Bardzo cieszę się na to spotkanie, jestem mocno podekscytowany możliwością zamknięcia tak pięknego okresu w moim życiu, właśnie w trakcie tego festiwalu i w moim Opolu. Zapraszam gorąco. Serdeczności. – Michał Bajor

Z okazji swojego 50-lecia w tym roku – Michał Bajor, w pierwszym dniu festiwalowym 31.05 ok. godziny 22:00, zaśpiewa recital, z orkiestrą Zygmunta Kukli, a także z zaproszonymi przez artystę gośćmi, takimi jak m.in. Alicja Majewska, Kayah i Włodzimierz Korcz.

Na drugi dzień, 01.06 o g.14:30, Michał Bajor wraz z Prezydentem Miasta Opola zapraszają serdecznie dziennikarzy i fotoreporterów na odsłonięcie muralu artysty przy ulicy Oleskiej 36 w Opolu. Autorką muralu jest ceniona na całym świecie, Natalia Rak. 

 

“Chcę jeszcze wiele lat spędzić na scenie” – Michał Bajor [WYWIAD]

Leave a Reply