Jak działa elektrownia jądrowa? Piglets DDeep Forest z nowym singlem “My Energy Transformation”

Zespół Piglets DDeep Forest zaprasza na premierę nowego teledysku do piosenki “My Energy Transformation”, która znalazła się na ich pierwszym albumie. Jeśli chcecie dowiedzieć się śpiewająco, jak działa elektrownia jądrowa, musicie posłuchać tej piosenki!

Projekt muzyczny „Piglets DDeep Forest” jest najlepszym przykładem, że marzenia dojrzewające przez ponad 20 lat, można w końcu spełnić. Właśnie po tylu latach do muzycznego świata wrócił założyciel i kompozytor zespołu: Adam „Multi” Paluch. Jako młody człowiek grał w różnych zespołach, z którymi nagrał kilka utworów oraz zagrał wiele koncertów, ale nigdy nie wydał płyty ze swoją twórczością. Po studiach stał się poważnym inżynierem i nie miał już czasu na muzyczną przygodę, jednak w jego głowie zostały marzenia.

fot. materiały prasowe

W roku 2023 cały Kosmos sprzyjał stworzeniu materiału do kilku piosenek i tak niepostrzeżenie zebrało się 10 utworów, które tworzą spójną całość i ukazały się na pierwszym albumie pt.: „DDeep In Time”. Kompozycje muzyczne nawiązują do klimatu “space rock” z wieloma liniami melodycznymi, gitarami, perkusją, klawiszami, thereminem i ukulele. Wyróżnikiem zespołu są jednak teksty piosenek mające walor edukacyjny, napisane przez dr Monikę Paluch-Ferszt, naukowca z Uniwersytetu Warszawskiego. Bohaterem wszystkich piosenek jest „Mały Kwark Energii”, który w pierwszym albumie wprowadzi słuchaczy w świat rozszczepienia jądrowego oraz pracy elektrowni jądrowych. Oczywiście oprócz wiedzy pokazanej w przystępny i zabawny sposób, czeka na słuchacza kilka romantycznych ballad oraz kawałki z ciężkim rockowym pazurem.

 

fot. okładka płyty

 

Leave a Reply