Pozytywna energia. Zespół CIEPŁO z pierwszym singlem “Poczuj” [RECENZJA]

“Poczuj” to pierwszy singiel zespołu CIEPŁO, który zapowiada ich debiutancki album. Artyści sami określają swoją muzykę mianem warm popu.

Utwór “Poczuj” zespołu CIEPŁO, to solidnie ukształtowana forma muzyczna, która wywołuje wyłącznie pozytywne emocje. Grupa tworzy własną przestrzeń artystyczną, nie oglądając się na to, co jest obecnie modne w muzyce popularnej. Nie mamy więc do czynienia z popową pospolitością, bo w tej propozycji wyczujemy funkową dynamikę, która właśnie wprowadza słuchacza w dobry nastrój. Przy tej okazji warto podkreślić, że grupa nie korzysta z żadnych muzycznych “ulepszaczy”, bo to wyłącznie żywe brzmienie naznacza ich pierwszy oficjalny singiel. Tutaj band musiał wykazać się profesjonalizmem i umiejętnością ukazania takiej propozycji w sposób całkowicie zawodowy.

fot. materiały prasowe

Czy się udało? Wystarczy posłuchać, żeby przekonać się, że dostaliśmy niebanalny w swej przystępności numer, który obezwładnia swoją świeżo wyzwoloną energią.

Być może od strony czysto artystycznej, nie jest to kawałek, który ma nam dostarczać głębokich przeżyć, ale jego wydźwięk nie razi w żaden sposób uproszczeniami. A co za tym idzie, “Poczuj” to utwór z nośnym podtekstem, ale bez zamierzeń, mogących kierować tak niepopularną w swej popowej wymowie kompozycję w stronę nachalnej przebojowości. To raczej taki numer, który jakby sam płynie wraz z przyjemnym głosem i ładnie utkanymi słowami Martyny Jaskulskiej Dejnak. Jej możliwości wokalne i dojrzałość, a nawet szlachetność idąca za interpretacją, dodatkowo rzuca dobre światło na ten jakże piosenkowy singiel zespołu.

Poczuj” rozbudza apetyt na więcej. Wręcz chciałoby się skonfrontować muzykę CIEPŁA podczas koncertów, bo to ekspresja, która jest stworzona do dzielenia się nią na żywo. Na pewno coraz większe doświadczenie całego bandu przełoży się na jeszcze lepszą jakość ich muzyki, ale i tak już teraz jest nieźle. Warto wtopić się w taki klimat szczególnie podczas coraz cieplejszych dni. Tu wszystko do siebie pasuje, więc robi się jakoś cieplej od przebywania z tą twórczością, a to oznacza, że cel został należycie zrealizowany.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Zespół CIEPŁO powstał oficjalnie jesienią 2022 roku, choć tak naprawdę muzycy poznali się ponad dekadę wcześniej i już wtedy w ich głowach zaczęły rodzić się pierwsze autorskie pomysły. Rok 2023 był jednak przełomowy, bo do czwórki przyjaciół, czyli Martyny Jaskulskiej – DejnakPiotra DejnakaŁukasza Borowieckiego i Adriana Krawczyka dołączył perkusista Kuba Mikulski.

Prace ruszyły pełną parą i zespół zarejestrował pierwszy długogrający album pod tytułem “POCZUJ“, który światło dzienne ujrzy już w czerwcu 2024 roku. Członkowie zespołu swoją twórczość określają mianem warm popu. Ich utwory nigdy nie były wynikiem chłodnej kalkulacji a wyłącznie efektem szczerego procesu twórczego.

Muzycy poruszają się w stylach z pogranicza popu, funku, rocka, nie zważając jednak zbytnio na powszechnie obowiązujące, produkcyjne standardy. Celem artystów było stworzenie swoistego muzycznego mikroklimatu, w którym poczują się komfortowo i urzeczywistnią swoje “ja”. Członkowie zespołu najlepiej czują się jednak na scenie. Wierzą, że rok 2024 będzie kolejnym przełomem na ich muzycznej ścieżce, a praca jaką wykonali w studiu i sali prób już za chwilę zaowocuje pięknymi koncertowymi chwilami i CIEPŁYM odbiorem słuchaczy.

 

Leave a Reply