Łukasz Zagrobelny z nowym utworem “Za nami błędy”. 25-lecie pracy artystycznej

“Za nami błędy” to nowy utwór Łukasza Zagrobelnego, którego premiera odbyła się 26 kwietnia 2024. W tym roku artysta obchodzi także 25-lecie solowej kariery liczone od występu na opolskich “Debiutach”.

To piosenka o tym, że popełnianie błędów zawsze będzie leżeć w ludzkiej naturze. Upadamy, podnosimy się, a za chwilę błądzimy od nowa. Siła
i wnioski jakie możemy wynieść z własnych porażek kształtują naszą dojrzałość – mówi Łukasz ZagrobelnyNie mylił się ten, kto powiedział, że błądzić jest rzeczą ludzką. Dajmy więc sobie przyzwolenie zarówno na wzloty, jak i upadki. Nie bójmy się grać z życiem – podsumowuje wokalista.

fot. materiały prasowe

Nowy utwór jest kontynuacją stylu charakterystycznego dla Łukasza, jednak w znacznie nowocześniejszym wydaniu. Jest lekko, świeżo, a nawet tanecznie. Za produkcję muzyczną odpowiada WOLF HOUSE. Reżyserem teledysku jest Tomek Kuczma.

*****

Łukasz Zagrobelny – wokalista świętujący w 2024 roku 25-lecie solowej działalności muzycznej liczone od występu w koncercie „Debiuty” na KFFP w Opolu w 1999 roku. Jest absolwentem Szkół Muzycznych 1. i 2. stopnia oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku Dyrygentura Chóralna. Na koncie ma cztery płyty, tysiące godzin spędzonych w trasach koncertowych, przeboje, m.in. “Nieprawda”, “Ja tu zostaję”, “Życie na czekanie”, piosenki do filmów “Nie kłam kochanie” i “Wkręceni 2” (“Nie kłam że kochasz mnie”, “Tylko z tobą chcę być sobą”). Laureat wielu nagród, m.in. Superjedynki, Eska Music Awards, nominowany do Fryderyka za najlepszy debiut.

W 2007 roku wydał debiutancki album „Myśli warte słów”, w 2009 roku ukazała się druga płyta Łukasza „Między dźwiękami”. Artysta wystąpił także w programie „Taniec z gwiazdami” a przede wszystkim zagrał kilkaset koncertów i zdobył ogromną rzeszę fanów w całej Polsce. Wydany w 2012 roku album „Ja tu zostaję” już po miesiącu od premiery stał się Złotą Płytą. W 2012 roku tytułowa piosenka z płyty została wyróżniona podczas Festiwalu Opolskiego Super Nagrodą Programu 1 Polskiego Radia.

W 2013 roku ukazał się czwarty album Łukasza „Łukasz Zagrobelny Symfonicznie” będący zapisem koncertu z Polską Orkiestrą Radiową ze studia koncertowego im. W. Lutosławskiego.

W 2019 roku wokalista wziął udział w XII edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, gdzie dotarł do ścisłego finału. W 2022 roku Łukasz był uczestnikiem i finalistą programu Perfect Picture emitowanego na antenie TVN7.

Drugą miłością Łukasza jest musical, w którym gra od ponad 20 lat. Przez kilkanaście lat związany był z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach „Miss Saigon”, „Grease”, „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Akademia Pana Kleksa”, „Les Miserables”, „Deszczowa Piosenka”, czy „Pięć Ostatnich Lat”, w którym zagrał główną rolę Jamiego. W Teatrze Muzycznym w Gdyni kreował rolę Clopin w słynnym „Notre Dame de Paris”. W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Łukasz wcielał się w Judasza w „Jesus Christ Superstar” oraz w tytułową rolę w  “Doktorze Żywago”. Aktualnie, na deskach warszawskiego Teatru Muzycznego Roma Łukasz kreuje postać Khasoggi w słynnym musicalu „We Will Rock You”.

*****

Muzyka: Jeremi Sikorski, Adrian Woronowicz, Marcin Pawłowski
Tekst: Łukasz Zagrobelny, Jeremi Sikorski, Kevin Mglej
Producent muzyczny: WOLF HOUSE
Producent wykonawczy: Jeremi Sikorski (WOLF HOUSE)
Mix / mastering: Albert Markiewicz (WOLF HOUSE)

 

Leave a Reply