Miuosh x Zespół Ślask feat. Igo z utworem “Płomienie”

Jesienią tego roku ukażą się „Pieśni Współczesne. Tom II” Miuosha i Zespołu Śląsk. Płyta stanowi kontynuację doskonale przyjętego wydawnictwa „Pieśni Współczesne”. Nowy krążek promuje singiel „Płomienie” z gościnnym udziałem Igo.

Pierwsza odsłona projektu „Pieśni Współczesne” wywołała olbrzymie poruszenie. Okazało się, że utwory podsycone lokalną mitologią mogą rzucać nowe spojrzenie na ludzkie sprawy. Każda z pieśni w aktualny sposób poruszała ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego oraz nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. Ta unikalna płyta przyniosła artystom dwa Fryderyki, Złote i Platynowe Płyty, wyprzedane trasy koncertowe oraz ogromne uznanie odbiorców polskiej muzyki, określających ten projekt jako jeden z najlepszych w historii. Po trzech latach od premiery pierwszej części „Pieśni Współczesnych” na rynek trafi ich kontynuacja, na którą czekają chyba wszyscy. „Pieśni Współczesne. Tom II” pojawią się na sklepowych półkach już jesienią 2024!

Teraz w ręce miłośników projektu trafił nowy singiel z nadchodzącego albumu – „Płomienie” z gościnnym udziałem Igo. To już drugi utwór zapowiadający płytę. Pierwszy – „Zostaw” w wykonaniu Dawida Tyszkowskiego miał swoją premierę w lutym. Zarówno Dawid Tyszkowski, jak i Igo są doskonale znani fanom projektu – można było ich usłyszeć podczas trasy promującej album.

Raz na cały świat dochodzi do spotkania sił, przesycenia energii istnień krążących na ślepo w nicości wszystkiego co potrafią zbudować. Spojrzenia pełne odgadywania przenikają się ze sobą w piękny i nieobliczalny sposób, zmieniając obraz kolejnych dni. Między utarte smutną symboliką rutyny przeżywania nas samych wnoszą coś pięknie zaskakującego. Razem tworzą nowe. Ten album to te momenty – raz na cały świat.

 

Miuosh, Zespół Śląsk i Dawid Tyszkowski w utworze “Zostaw”

Leave a Reply