Luiza Kalita z nowym singlem “Obnażona”. Zapowiedź albumu EP!

„Obnażona” to nowy singiel Luizy Kality, odnoszący się do wewnętrznej transformacji i przezwyciężania traum.

Nie jest łatwo dziś odnaleźć siebie. Jednak, gdy postanowimy wziąć życie w swoje ręce, możemy osiągnąć to, o czym zawsze marzyliśmy. Szkopuł tkwi jednak w tym, że droga do znalezienie swojego szczęścia nie zawsze należy do najłatwiejszych. I właśnie o tych trudach oraz ich przezwyciężeniu śpiewa Luiza Kalita w najnowszym singlu „Obnażona”, zapowiadającym debiutancką EP-kę artystki.

fot. materiały prasowe

Jedną z najtrudniejszych z walk jest ta z samym sobą. Luiza Kalita podjęła to wyzwanie i w najnowszym singlu postanowiła podzielić się ze słuchaczami swoją historią. „Obnażona” to opowieść o silnej kobiecie, która przez lata musiała zmagać się z wewnętrznymi demonami, traumami, ale ostatecznie zwyciężyła. W utworze wokalistka poruszyła niezwykle ważne kwestie, związane z samoakceptacją, determinacją, czy wyzwoleniem się spod presji społecznej

Najmocniejszy cytat z tej piosenki, to oczywiście „Suki, które mnie tępiły, dziś kłaniają mi się nisko, no bo wiedzą, że gdy żyję, na tej ziemi mogę wszystko”. W tej linijce zawarta jest moja przemiana, która w bezpośredni sposób opowiada o mojej wewnętrznej i zewnętrznej przemianie oraz determinacji wobec osób, które mnie krytykowały, nie wierzyły w mój potencjał – i po prostu skrzywdziły. Wszystkim życzę dobrze, natomiast nikomu nie życzę tego, co spotkało mnie, gdy byłam dzieckiem. 

Tak o najnowszym singlu mówi Luiza, którą na rynku muzycznym wyróżnia bezkompromisowość, szczerość i chęć pokazania słuchaczom, że jeżeli właśnie mają trudny czas – nie są z tym sami. 

„Obnażona” to refleksja na temat przeszłości i przekuciu wszelkich trudności w siłę. To mój osobisty i bardzo intymny manifest – dodaje wokalistka. 

Luiza podkreśla także, że w utworze chciała zwrócić uwagę jak istotna jest wewnętrzna siła oraz odnalezienie jej w sobie, gdyż to ona daje możliwość przemiany, osiągnięcia sukcesu oraz bycia szczęśliwym na własnych zasadach, wbrew oczekiwaniom społecznym.

*****

Luiza Kalita to 25-letnia wokalistka z Wrocławia, która odważnie eksperymentuje z szeroko rozumianą muzyką elektroniczną – electropop. Samodzielnie komponuje muzykę do swoich piosenek oraz jest autorką tekstów. Artystka zadebiutowała utworem „Czekam” w 2021 roku, do którego wydała również teledysk. Niedługo potem zaprezentowała kolejne single: „Stres”, „WIXA”, „Weseli Smutni Ludzie” oraz „Bądź dla mnie”. Obecnie artystka pracuje nad debiutancką EPką we współpracy z producentem muzycznym – Adamem Wełną. Album, na którym Luiza Kalita zebrała ważne dla siebie doświadczenia, z jakimi mierzyła się od najmłodszych lat, będzie wynikiem trzyletniej psychoterapii oraz pracy nad samą sobą. 

 

Leave a Reply