Mav debiutuje albumem “BLUE GARDEN”!

12 kwietnia odbyła się premiera debiutanckiego albumu “BLUE GARDEN” wokalistki występującej pod pseudonimem artystycznym – Mav. Jej muzyka mieści się w szeroko pojętej alternatywie, gdzie ważne miejsce zajmuje eksperymentalne dark R&B.

Długo nie wypuszczałam tego materiału, bo bardzo mocno wierzyłam w te dźwięki, te emocje, koncept i moje pomysły. W przeciągu ostatnich lat starałam się dopchać do ludzi, którzy zrozumieją i uwierzą w ten projekt. Trochę się to udało, trochę nie. Ale to, czego mnie nauczył ten czas, to wierzyć swojej intuicji, wierzyć w siebie i w to, co robię, a przede wszystkim ogromnej wytrwałości. – Mav

fot. materiały prasowe

Mav to debiutująca artystka, autorka tekstów, kompozytorka oraz skrzypaczka. W swojej twórczości skupia się na momentach, konkretnych emocjach oraz fuzji takich gatunków jak: eksperymentalne dark R&B, jazz, hip-hop, alternatywa, które filtruje przez swoją wrażliwość oraz osobowość. Fascynuje się eksperymentowaniem z brzmieniem oraz kontrastami. Od dzieciństwa występowała na scenach, stopniowo, przez lata starając się zbliżyć do tych największych. Inspiruje się artystami-performerami, których sztuka nie ogranicza się jedynie do dźwięków, ale stanowi cały movement. Aspiruje do tworzenia wyjątkowych widowisk oraz silnej więzi z odbiorcami, którzy mogą „przenieść” się do światów, które tworzy w swojej konceptualnej twórczości.

W lipcu 2023 roku zagrała koncert w Warszawie, przy współpracy z wytwórnią KAYAX, gdzie zaprezentowała materiał ze swojego debiutanckiego albumu BLUE GARDEN. W lutym 2024 roku, w ramach promocji jednego z singli, zagrała koncert w Krakowie. Przez miesiące wydawała single, do których organizowała akcje promocyjne, tworzyła teledyski, oprawę wizualną oraz prezentowała odbiorcom swój wizerunek artystyczny. Znalazła się na okładce playlisty Spotify Fresh Finds Polska, a single z albumu BLUE GARDEN widniały na takich playlistach jak: EQUAL, NEW MUSIC FRIDAY, oraz Alternatywna Polska. Album BLUE GARDEN miał swoją premierę 12 kwietnia 2024 roku.

*****

Album “BLUE GARDEN” dostępny na SPOTIFY

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply