Muzyka klubowa w najlepszym wydaniu. Madkid prezentuje singiel “On My Mind” [RECENZJA]

„On My Mind” to tytuł najnowszego singla Piotra Józefiaka, znanego w świecie muzycznym jako Madkid. Utwór łączy w sobie elementy deep house oraz melodic techno, dostarczając wyjątkowych wrażeń słuchowych.

Nowy singiel cenionego artysty, poruszającego się w szeroko pojętych nurtach muzyki klubowej, czyli Madkida, przyciąga uwagę świeżością i kreatywnie splecioną formą. Utwór “On My Mind” został więc szczegółowo, a przy okazji konstruktywnie utkany na bazie współczesnej elektroniki, która tworzy specyficzny charakter tej propozycji. Jeżeli dodamy do tego znaczącą porcję melodyki, wyjawi nam się obraz czegoś niezwykle angażującego w takim kolorycie artystycznym. Być może nie jest to numer, który jest bardzo oryginalny, ale w swoim gatunku muzycznym zdecydowanie się broni.

fot. materiały prasowe

Ważnym elementem tej kompozycji jest jej hipnotyzujący charakter, co w tym przypadku jest istotne, bo to powoduje, że szybko jesteśmy w stanie zasymilować się z energią, którą został naładowany ten utwór. Całość prowadzi jakby motyw przewodni, wokół którego pojawiają się dodatkowe elementy, wzbogacające główne założenie “On My Mind“. Dzięki temu nie dostaliśmy bezwartościowego motywu muzycznego, który mógłby być jedynie nic nieznaczącym tłem.

Tak skonstruowany kawałek ma więc porywający wydźwięk, który sprawdzi się nie tylko na klubowych parkietach, ale także w zaciszu domowym. Po prostu świetnie się tego słucha, co stanowi o wartości jakże zmyślnie rozbudowanego motywu muzycznego. Stąd nie można mieć wątpliwości, że Madkid podszedł do procesu twórczego w sposób efektywny, aranżując przestrzeń, która w tym przypadku staje się niezwykle ciekawa. Artysta wie, jakich środków przekazu użyć, by nadać tej propozycji niebanalnego wymiaru. Dzięki temu jego nowy singiel jest porywający oraz na tyle wymowny, że staje się szybko przyswajalnym motywem, który wybrzmiewa w naszej głowie długo po jego zakończeniu. Można powiedzieć, że główna linia melodyczna jest stylowa, a przy okazji ma uzależniający potencjał.

Madkid to kreator własnej rzeczywistości artystycznej, choć jego muzyka znajdzie głównie zainteresowanie wśród wielbicieli muzyki klubowej. Nie jest to jednak zaskakujące, bo też do takich słuchaczy jest ona skierowana.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Singiel „On My Mind” szybko zyskał uznanie na arenie międzynarodowej, osiągając ponad 20,000 odtworzeń krótko po premierze oraz otrzymując pozytywne recenzje od zagranicznych redaktorów playlist na Spotify.

Piotr Józefiak, występujący jako Madkid jest niezależnym artystą z ponad 3 milionami odtworzeń na Spotify i łącznie 5 milionami na różnych platformach streamingowych. Artysta ma na swoim koncie również ponad 100 zagranych koncertów. Jego twórczość dystrybuowana jest przez Anxious Vision w ramach współpracy z firmą MUGO.

*****

Słuchaj utworu “On My Mind” w serwisach cyfrowych: https://mugo.lnk.to/OnMyMind

 

Leave a Reply