“Sowa na gaju”, czyli ostatni singiel promujący “Chłopów”. L.U.C. & RBFO feat. Małgorzata Kożuchowska

„Wiosna. Sowa na gaju” to czwarty i ostatni singiel do nowej adaptacji “Chłopów”. Nagrodzony m.in. Fryderykiem i Polską Nagrodą Filmową Łukasz L.U.C. Rostkowski zaprosił do współpracy nad utworem Małgorzatę Kożuchowską i Laboratorium Pieśni.

Ostatni singiel nawiązujący do czterech pór roku z “Chłopów” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana – “Wiosna. Sowa na gaju” to stara polska pieśń ludowa. Utwór w nowej aranżacji L.U.C. wykonała Małgorzata Kożuchowska, wielokrotnie występująca już na scenie z Rebel Babel Film Orchestra. Towarzyszą jej hipnotyzujące wielogłosy artystek z Laboratorium Pieśni. Singiel jest dość mroczny tak, jak przepełniona grozą wiosna w reymontowskich Lipcach, owładniętych bitwą i przejmującą śmiercią Boryny.

fot. materiały prasowe

Utwór “Sowa na gaju” zostanie wykonany na żywo podczas koncertu “Chłopi – Tańcuj”, który odbędzie się 13 października na warszawskim Torwarze. Solistami będą m.in. Kayah, Kwiat Jabłoni, Bela Komoszyńska i Julia Wieniawa.Twórcy wydarzenia dopełnią koncert multimedialnym widowiskiem z udziałem kilkudziesięciu tancerzy, pokazami malarstwa oraz nieznanymi materiałami making of z powstawania filmu.

 

L.U.C. & RBFO, Julia Wieniawa, Ralph Kaminski, Lor i Apolonia Nowak – “Zima – nisko słonko”

Leave a Reply