Patryk Pietrzak z nowym singem “Maczugi”

 Maczugi” jest zapowiedzią drugiego solowego albumu Patryka Pietrzaka.

Maczugi” to utwór, który przenosi słuchaczy w sentymentalną podróż do przeszłości. Historia opowiedziana w piosence mogłaby stanowić materiał na fascynujący film drogi, gdzie akcja rozgrywa się w samochodzie, nocą, w jednym z większych miast. Bohaterowie tego filmu, w symboliczny sposób, powinni odbyć podróż, podczas której mają sobie wiele do powiedzenia…

fot. Mateusz Dziworski

“Sentyment bajek oglądanych na kineskopowym telewizorze. Leniwy taniec. Myślenie życzeniowe. Romantyzowanie. Jeżeli te zdania nie są dla Ciebie niezrozumiałym bełkotem, znajdziesz w tej muzyce coś dla siebie.”

Pomysł na klip do utworu “Maczugi” powstał podczas pracy Patryka i Olka Borosia nad utworem. Rozmawiali o różnych pomysłach na klip, starając się znaleźć coś, co nie wymagałoby angażowania całej ekipy filmowej, a jednocześnie przekazałoby emocje zawarte w utworze. Ostatecznie, zdecydowano się wykorzystać stare nagrania domowe, które zostały uznane za adekwatne do tematu współpracy i połączone z kilkoma współczesnymi ujęciami. Patryk opowiada:

“Pojawił się Mateusz Dziworski, jednoosobowy czołg przeciwpancerny do wizualnych działań specjalnych, alfa i omega w firmie ‘dziękuję!’. Przebraliśmy cały materiał wybierając najciekawsze fragmenty, potem Mateusz przemontował je po swojemu. Liczę na to, że każdy wyjmie z tego coś dla siebie, z czymś się zidentyfikuje.”

Patryk Pietrzak, urodzony w 1991 roku w Łodzi, pozostaje wierny swojemu miastu, zarówno jako miejsce tworzenia, jak i zamieszkania. Oprócz działalności muzycznej, Pietrzak jest także aktywnym aktorem. Współtworzy również zespół Ted Nemeth. Debiut solowy artysty, album “OK BOOMER”, wydany w 2021 roku, zawierał przebój “Maryś”, który zdobył pierwsze miejsce na liście LP Radia 357.

 

Leave a Reply