Rockowy zespół Ranny Łoś z debiutanckim albumem “Kryminał”

“Kryminał” to tytuł pierwszego pełnego albumu grupy Ranny Łoś, który ukazał się 23 marca. Płyta jest świetną propozycją dla tych wszystkich, którzy mają ochotę na odrobinę gitarowego szaleństwa.

Kryminał” to 11 utworów oryginalnych, skomponowanych przez zespół Ranny Łoś w składzie Maciej Mirek, Paweł Gorgol i Michał Szwed. Muzyka na płycie oscyluje wokół brzmień rockowych i można z pewnością powiedzieć, że jest płytą gitarową.

fot. materiały prasowe

Album nagrany został w wałbrzyskim studiu “M:23” należącym do Bartka Miszczyka, a za okładkę odpowiadał Krzysztof Długosz i Natalia Lichwa-Długosz. Premiera płyty w streamingu miała miejsce 23 marca br. W najbliższej przyszłości ukaże się także fizyczna wersja płyty. Tematycznie płyta jest albumem koncepcyjnym przedstawiającym historię burzliwego życia kobiety i mężczyzny uwikłanych w przestępcze życie.

Nazywamy się Ranny Łoś i pochodzimy z Ząbkowice Śląskie. Część z nas jest na miejscu, część we Wrocławiu. W rozjazdach między tymi miejscami tworzymy naszą muzykę. Początkowo byliśmy członkami różnych składów, a wykonywana przez poszczególne zespoły muzyka zasadniczo się różniła. Od metalu po blues-rocka, od stoner-rocka do klasycznego rock’n’rolla. W naszej dyskografii aktualnie znajduje się  EP zatytułowana “ŁO”, której posłuchać można w serwisach streamingowych, a “Kryminał” jest naszym pierwszym pełnoprawnym albumem. 

Słuchaj albumu “Kryminał” na Spotify

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply