Ewelina Flinta i jej nowy singiel “Ballada o pięknej Kasi”

Ewelina Flinta nie przestaje zaskakiwać. Właśnie do sieci trafił jej nowy singiel pt. “Ballada o pięknej Kasi”, do którego powstał teledysk.

fot. Wojtek Olszanka

Ewelina Flinta o singlu:

W 2017 roku w moje urodziny Nick Cave zagrał na Torwarze. Pod wpływem koncertu tej samej nocy powstała piosenka „Ballada o Pięknej Kasi”. Kiedy usłyszałam rzucone żartem przez Radka Zagajewskiego słowa „ śliczna Kasia nie wiedziała, że nóż pod żebra tak gładko wchodzi”, wiedziałam, że to początek ciekawej historii i poprosiłam, aby ją dokończył. „Ballada…” to utwór z tradycyjnego gatunku murder ballad – opowieści o ciemnej stronie ludzkiej natury. 

Teledysk wyreżyserowany przez Archona, reżysera filmowego oraz twórcę teledysków, utrzymany jest w konwencji „noir”. Tajemniczy dom, tajemniczy mężczyzna i ona… tytułowa Kasia. Początkowo zależało mi, aby główną rolę zagrała aktorka, ale po pracy z Archonem przy klipach zespołu Voice Band doszłam do wniosku, że chcę się podjąć tego wyzwania. W roli mężczyzny wystąpił sam reżyser. Świetnie się rozumieliśmy na planie i przyznam, że była to również fantastyczna zabawa. Ważną rolę odegrał również operator Przemysław Partyka.

Całość uzupełniają wspaniałe zdjęcia z planu klipu autorstwa Wojtka Olszanki, a jedno z nich stało się okładką utworu. 

Ewelina od kilkunastu lat pełni funkcję ambasadorki (również członkini rady) ekologicznej Fundacji Nasza Ziemia, stworzonej przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz. W 1994 roku Mira zainicjowała akcję “Sprzątanie Świata – Polska”, która jest częścią międzynarodowego ruchu Clean Up The World. Flinta jest również ambasadorka i uczestniczka międzynarodowego muzyczno-społecznego projektu Sounds Like Women, stworzonego przez Luizę Staniec – Moir, mającego na celu zwrócić uwagę na nierówne traktowanie kobiet, jak również przemoc fizyczną, psychiczną, finansową. Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Laureatka wielu nagród i wyróżnień.

 

Leave a Reply