ARS LATRANS Orchestra z przejmującym utworem “Niebo dziś płacze inaczej”

“Niebo dziś płacze inaczej” to ostatni singiel ARS LATRANS Orchestra, przed premierą pełnowymiarowej płyty “Noir”, która ukaże się już 23 lutego.

To najbardziej emocjonalny utwór z całego wydawnictwa, to historia, która przeszywa, wzrusza, wywołuje ciarki. W utworze usłyszymy wyłącznie Karolinę Szałaśny, która tak opowiada o singlu:

Historia stojąca za tym numerem przeprowadza nas przez uczucia i wybory, jakie podejmujemy w miłości. Przez różnorodność wątków – od refleksji nad stratą po akceptację i pożegnanie. Dla mnie jest to bardzo wzruszający i trudny w odbiorze numer.

fot. materiały prasowe

Szałaśny –  to wokalistka, autorka tekstów i wiolonczelistka, wychowana na muzyce klasycznej i hip-hopie, tworzy muzykę na pograniczu gatunków R&B, alt-rap i electro pop. Dotychczas wydała 4 single i zdążyła podbić serca swoich słuchaczy.

ARS LATRANS Orchestra – to jedyny taki projekt muzyczny w Polsce, powstał z potrzeby serca, mając na celu stworzenie przestrzeni dla wyjątkowych artystów, gdzie wspólnie mogą nie tylko tworzyć muzykę, ale także budować trwałe relacje. Spotkanie i wymiana energii są kluczowe, a projekt rozpoczyna się od wyjazdu na twórczy obóz, gdzie muzycy zamykają się w jednym domu na kilka dni, by wspólnie komponować muzykę. Trudno powiedzieć, kiedy ten proces się kończy, ponieważ nawiązane relacje często przeradzają się w długotrwałe współprace w przyszłości.
Skład ALO jest zmienny, na każdą edycję festiwalu wybieramy artystów, którzy tworzą konceptualne kompozycje w ustalonym temacie. W tym roku przewodnim motywem jest Noir.

ALO to główny projekt Stowarzyszenia ARS LATRANS, który premierowo prezentowany jest podczas multidyscyplinarnego festiwalu sztuki – ARS LATRANS Festival, obejmującego wystawy sztuk wizualnych, projekcje filmowe, koncerty, panele dyskusyjne oraz warsztaty.

 

Leave a Reply