Michał Kaczmarczyk Trio z debiutanckim albumem “Let’s Take A Ride”

9 lutego ukaże się album “Let’s Take A Ride” projektu Michał Kaczmarczyk Trio. Debiutujący w roli lidera gitarzysta wraz z kontrabasistą Mateuszem Szewczykiem oraz perkusistą Patrykiem Doboszem nagrali współną płytę, której recenzja wkrótce pojawi się na naszym portalu.

fot. materiały prasowe

Let’s Take A Ride” to debiutancka płyta Michała Kaczmarczyka – gitarzysty, kompozytora, muzyka sesyjnego, absolwenta gitary jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach i w Poznaniu, laureata licznych nagród na prestiżowych konkursach jazzowych w Polsce, mającego na koncie współprace z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, takimi jak choćby Krystyna Prońko, z którą koncertuje od kilku lat. W nagraniach materiału wzięli udział wybitni przedstawiciele polskiej sceny jazzowej – Patryk Doboszna na perkusji oraz Mateusz Szewczyk na kontrabasie. Płyta została zarejestrowana w sierpniu 2023 roku w warszawskim studiu WerMik. Autorką okładki jest żona artysty – Marta Kaczmarczyk.

Let’s Take A Ride” to album będący owocem wielu muzycznych doświadczeń gitarzysty, odzwierciedleniem jego fascynacji nowojorską scena jazzową, szacunku do tradycji i mistrzów jazzowego gatunku. To również wyraz muzycznej otwartości i wrażliwości, stawiającej śpiewność melodii, przestrzeń, emocjonalność, elegancję i subtelność w doborze środków na piedestale muzycznych wartości. Młodzieniec na okładce, to Michał Kaczmarczyk we własnej osobie, który w nienachalny sposób zaprasza do wspólnej przejażdżki po jego świecie – “Let’s Take A Ride“.

“Michał Kaczmarczyk, grający na gitarze w sposób, przyznam się, zupełnie mnie zaskakujący. Uczciwy środek jazzu, bez prób zbytniej awangardy czy prób zbytniej tradycji. Wszystko tak, jak normalny, klasyczny jazz powinno się grać!” – Jan Ptaszyn Wróblewski “Trzy Kwadranse Jazzu” Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia.

“Michał Kaczmarczyk jest doświadczonym profesjonalistą, który ma jasną koncepcję swojej muzyki jako kompozytor i improwizator. Gra z opanowaniem, kontrolą, świetnym wykorzystaniem przestrzeni i dynamiki. Jego kompozycje są jasne, zwięzłe, mają ciekawe, liryczne melodie – są bardzo dobrze napisane i wyraźnie definiują jego unikalny styl” – Marek Dykta, Berklee College Of Music, Boston.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply