20-lecie płyty “Nieprzyzwoite piosenki” Anity Lipnickiej i Johna Portera

20 lat temu ukazały się „Nieprzyzwoite piosenki” – pierwszy wspólny album Anity Lipnickiej i Johna Portera. 2 lutego 2024 ukaże się winylowe wydanie tej płyty.

Dokładnie 20 lat temu ukazały się  „Nieprzyzwoite piosenki” – pierwszy wspólny album Anity Lipnickiej i Johna Portera, który rozpoczął ich muzyczną przygodę w duecie. Przygodę, która trwała niemal dekadę. Album spotkał się z gorącym przyjęciem ze strony krytyków jak i publiczności. Przez wiele tygodni płyta utrzymywała się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się krążków i pokryła się platyną.  Zdobyła też Fryderyka 2004 w kategorii Najlepszy Album Roku (pop).

fot. okładka albumu

Nieprzyzwoite piosenki” opowiadają o tym, jak często ludzie się boją, wstydzą, lub są zbyt zamknięci, by wyrażać swoje prawdziwe myśli i uczucia. W tym kontekście jest wciąż bardzo aktualny. Bycie otwartym i szczerym to w dzisiejszych czasach nadal prawdziwa nieprzyzwoitość” – tak o albumie opowiada John Porter.

“Cały materiał z płyty muzycznie utrzymany jest w duchu alternatywnego folku i country – gatunków, jakimi oboje z Johnem byliśmy w owym czasie zafascynowani. W warstwie tekstowej stanowi prawdziwe studium miłości, opisujące różne fazy i oblicza relacji między dwojgiem ludzi.” – dodaje Anita.

Z okazji jubileuszu na rynku pojawia się limitowana wersja albumu wytłoczonego na podwójnym, kolorowym winylu.

Tracklista:

1. Bones of Love
2. Beggar’s Song
3. Heaven Knows Why
4. Then & Now
5. Rose
6. Everything Flows
7. Learning (How to Fall)
8. Cry
9. Way Back to Love
10. Cruel Magic
11. Nobody Else
12. Knock, Knock
13. Strange Bird
14. Sweet Jesus

 

Jedna odpowiedź do “20-lecie płyty “Nieprzyzwoite piosenki” Anity Lipnickiej i Johna Portera”

Leave a Reply