Kasia Lins z koncertem w łódzkim klubie Wytwórnia [FOTORELACJA]

Tej jesieni Kasia Lins wyruszyła w trasę koncertową, by zaprezentować utwory z trzeciego studyjnego albumu “Omen”. 8 grudnia artystka wraz z zespołem pojawiła się w Łodzi.

Kasia Lins wiele odpokutowała na poprzedniej, jakże doskonałej płycie “Moja wina”. Teraz wokalistka powraca z nową wizją, która jest konsekwencją jej artystycznych poszukiwań, ale też całkowitego zajrzenia w głąb siebie. Stąd opisywane historie na albumie “Omen” są czytelne, choć obudowane zostały – i to jest niezmienne – dodatkową koncepcją (wizualną i muzyczną). Kreacja jest jednak tylko dodatkiem do tego, co niesie emocjonalny przekaz. [rec. Łukasz Dębowski]

Pełna recenzja płyty “OMEN”. 

fot. Adrian Kaczmarek

 

Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2020 roku wydała bardzo dobrze przyjęty album “Moja wina“, czyli zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. Wykorzystując niekiedy liturgiczny dialekt, obserwuje manię kultu, dzieli się wątpliwościami, snuje opowieść o mocach i słabościach. Mszalny charakter muzyki toczy walkę ze świeckim wydźwiękiem treści.  Premiera trzeciej płyty “Omen” odbyła się 27 października 2023 roku (Kasia nie liczy debiutanckiego krążka “Take my tears”).

[materiały prasowe]

 

fot. Adrian Kaczmarek

 

Leave a Reply