Kaliber 44 ft. GrubSon, Fokus, Rahim w utworze “Czarny Śląsk”

Do utworu „Czarny Śląsk” Abradab i Joka Kaliber 44 zaprosili Fokusa oraz Rahima (Paktofonika, Pokahontaz), a także Grubsona.

Czarny Śląsk” to jedyny w swoim rodzaju hiphopowy list miłosny do regionu, który od lat daje Polsce energię i… najlepszy w kraju rap!

Górny Śląsk można śmiało nazwać jednym z mateczników polskiej kultury hip-hop. To tutaj w latach 90. i 2000. narodziły się składy rapowe, które stały się absolutnymi legendami gatunku.

fot. materiały prasowe

Do utworu „Czarny Śląsk” Abradab i Joka Kaliber 44 zaprosili Fokusa oraz Rahima (Paktofonika, Pokahontaz), a także Grubsona, ikonę polskiego dancehallu rodem z Rybnika. Członkowie tych kultowych formacji spotkali się w studiu, by nagrać numer z okazji XXX-lecia Kaliber 44. Ten gwiazdorski skład na bitach kolejnej legendy śląskiego hip-hopu, reprezentującego Jastrzębie-Zdrój DJ Eproma, stworzył unikalny rapowy hołd dla Górnego Śląska.

W kawałku „Czarny Śląsk” raperzy zabierają nas w podróż po regionie – od familoków Katowic, przez atrakcje Chorzowa, po Rybnik, Żory i Tarnowskie Góry. Nie zabrakło zarówno followupów do klasyki lokalnego rapu, jak i dużej dawki śląskiej gwary. Wszystko to opatrzone przebojowym refrenem:

Śląsk, tu mamy własny kąt, tumany widzą tylko smog, a wystarczy spojrzeć w głąb, by dostrzec jego piękno. Śląsk kocham i szanuję, stąd elektryzuje wciąż. Od bajtla tu jest mój dom, mimo że ciulato godom.

PRZED WAMI SAME TUZY RAP GRY, A Z NAMI CZARNY ŚLĄSK!

PS. A czy wiecie, co to jest kamela? Posłuchajcie i się przekonajcie!”

 

Leave a Reply