Paulina Mazepa debiutuje singlem “Boję się”!

“Boję się” to pierwszy singiel zapowiadający debiutancką płytę Pauliny Mazepy. Do jakże intrygującego utworu powstał teledysk.

„Boję się” jest o tych wszystkich momentach, kiedy rzeczywistość zaczyna wydawać się zakrzywiona, nieswoja. O wewnętrznym dyskomforcie, który sprawia, że postrzeganie jest jakby spowite mgłą. Kiedy przestajesz sobie ufać. O tym, że chcesz, ale nie możesz. To nie jest piosenka o smutku, ale o niepokoju, lęku, zamęcie, wątpliwościach, bezradności. Może też o złości, którą owa bezradność powoduje. O sytuacjach, kiedy w naszym środku następuje jakieś pęknięcie, tak absorbujące, że nie można być ponad. Które samo przychodzi i odchodzi. Może też tak masz.

fot. Maja Hutnik

Boję się” jest pierwszym singlem promującym debiutancką płytę Pauliny, autorki muzyki oraz tekstów do wszystkich utworów, które się na niej znajdują. Klip wideo do „Boję się” zrealizował oraz wyreżyserował Bartłomiej Szura, a zdjęcia odbyły się w Studio Nurt na warszawskiej Pradze we wrześniu 2023 roku. Wszystkie etapy związane z procesem powstawania utworów oraz klipu wideo to efekt niezależnej pracy autorki oraz grona zaproszonych osób, dzięki czemu całość pozostaje w zgodzie z artystycznym zamysłem. Premiera albumu planowana jest wiosną 2024 roku. 

*****

Paulina Mazepa – wokalistka, autorka muzyki i tekstów, producentka, pedagog wokalny. Tworzy muzykę zarówno do tekstów już istniejących, jak i swoich. Autorka muzycznych projektów z tekstami poetów takich jak Halina Poświatowska, Zygmunt Rumel, Krystyna Angielska, Jacek Hadam.  Od wczesnych lat zaangażowana w lokalne, rodzinne, podkarpackie muzykowanie, co w naturalny sposób zdeterminowało zawodowy oraz życiowy kierunek. Wrażliwa, poszukująca autentyczności zarówno w życiu jak i w muzyce. Po wieloletnich poszukiwaniach, w 2023 roku ukończyła pracę nad autorskim repertuarem na debiutancką płytę, którą zdecydowała się nagrać oraz wyprodukować sama. Są to osobiste historie wyrażone w formie piosenek. Kocha śpiewać, grać oraz tworzyć. 

Paulina jest absolwentką wokalistyki jazzowej w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, UMCS w Lublinie oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest również absolwentką klasy fortepianu PSM I stopnia w Lubaczowie, skąd pochodzi. Laureatka konkursów,  m. in. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Festiwalu „Piosenkarnia” w Krakowie, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów” w Warszawie. Współpracowała z wieloma muzykami polskiej sceny jazzowej oraz rozrywkowej.

 

Leave a Reply