Premiera ścieżki dźwiękowej do filmu “Święta inaczej”. Wśród wykonawców Andrzej Piaseczny

W serwisach cyfrowych jest już dostępna płyta z piosenkami z filmu „Święta Inaczej” w wykonaniu Andrzeja Piasecznego, Sławka Uniatowskiego i Klaudii Szafrańskiej. Autorem kompozycji jest Maciej Zieliński.

fot. materiały prasowe

Film „Święta inaczej” w reżyserii Patricka Yoki (prod. Santa Films) jest już dostępny na pewnej platformie, a ścieżka dźwiękowa trafiła do serwisów cyfrowych, gotowa, aby zabrać słuchaczy w świąteczną podróż. Kompozycje Macieja Zielińskiego, cenionego kompozytora i producenta muzycznego oraz wyjątkowe interpretacje jego piosenek w wykonaniu Andrzeja Piasecznego, a także duetu Sławka Uniatowskiego i Klaudii Szafrańskiej, szybko przenoszą słuchaczy w magiczny klimat świąt.

Maciej Zieliński jest wielokrotnie nagradzanym kompozytorem muzyki filmowej, znanym polskiej publiczności m.in. z produkcji takich jak „Nigdy w życiu”, „Tylko mnie kochaj”, serialu „Kryminalni” czy filmu „Gierek”. Jest także autorem muzyki do filmów amerykańskich, za które otrzymał m.in. nagrodę Best Score na New Filmmakers LA Awards w Los Angeles i Best Original Music na Annecy International Animation Film Festival (Francja). Współpracował wielokrotnie z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Kayah i Anią Dąbrowską.

Warto wspomnieć, że jest kompozytorem jednej z najpopularniejszych polskich piosenek świątecznych „Kto wie?” wykonywanej przez zespół DeSu. Od lat z sukcesem rozwija swoje pasje muzyczne – od muzyki współczesnej przez filmową, do muzyki rozrywkowej i piosenek.

– Kiedy rozpoczynałem pracę nad filmem „Święta Inaczej” stało się jasne, że obraz potrzebuje także piosenek. Wpadłem na pomysł stworzenia tematów muzycznych, które sprawdziłyby się w muzyce ilustracyjnej, ale też jako piosenki – tak, aby oba te elementy stanowiły organiczną całość – mówi Maciej Zieliński. – Reżyser filmu Patrick Yoka zaakceptował ten pomysł i tak powstała emocjonalna opowieść, którą słuchacze znajdą na płycie.

Oprócz muzyki ilustracyjnej album zawiera trzy piosenki Zielińskiego. Do zaśpiewania dwóch z nich – „Wesołych Świąt” i „Zamówię płatki śniegu” – kompozytor zaprosił Andrzeja Piasecznego. Trzeci utwór, „Święta nie Święta”, to klimatyczny duet wykonany przez Sławka Uniatowskiego i Klaudię Szafrańską. Motywy z tych piosenek przewijają się w muzyce ilustracyjnej budując narrację. Towarzyszą bohaterom filmu – Ewie, Emmie i Wowie – dodając emocji, świątecznej energii, a czasem wprowadzając delikatną lirykę. Ciekawostką albumu są instrumentalne podkłady do piosenek, dodane jako bonus tracki, specjalnie dla fanów, którzy chcieliby zaśpiewać te utwory samodzielnie.

W nagraniach wzięli udział czołowi, polscy muzycy, tacy jak: Jacek Królik, Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz Chór Gospel Rain. Całość nagrał i zmiksował Rafał Paczkowski.

 

Leave a Reply