Mocne uderzenie. ALHENA prezentuje nowy singiel “Scarlet”

“Scarlet” to tytuł nowego singla rockowo-metalowego zespołu ALHENA. Utwór, który zapowiada ich nowy album, doczekał się teledysku.

fot. Jarek Chłąd

Bydgoska grupa Alhena powstała w 2010 roku z pasji i potrzeby tworzenia. Muzyka zespołu to swoista mieszanka rockowo-metalowego grania, łączącego w sobie elementy rocka i metalu progresywnego z wpływami klimatycznego art rocka oraz akcentem metalu symfonicznego. Progresywny pierwiastek w twórczości zespołu widoczny jest zwłaszcza w wielowątkowych, bogato zaaranżowanych kompozycjach oraz kunsztownych i melodyjnych gitarowych solówkach, doskonale prezentujących się na tle głębokich, wirtuozerskich partii klawiszowych.

Wrażenie niesamowitości potęguje dodatkowo sekcja rytmiczna, a dopełnieniem jest silny wokal Dominiki Kapuśniak, której wokalne harmonie dodają muzyce zespołu pewnej majestatyczności. Ich mocną i wyjątkową muzykę najlepiej oddają koncerty na żywo.

Debiutancki minialbum “Alhena” został wydany w 2011 roku. Płyta spotkała się z dobrym przyjęciem słuchaczy i zebrała w mediach bardzo pochlebne opinie, doczekując się ponad 100 recenzji. W 2019 roku ukazał się album “Breaking the Silence… …by Scream“. Ta płyta także zebrała szereg pozytywnych ocen i cieszyła się dużą popularnością wśród odbiorców.

Od początku swojej kariery Alhena aktywnie koncertuje, grając między innymi koncerty klubowe, jak również występując na festiwalach, m.in. Ostrów Rock Festival, Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Grupa dzieliła scenę z Threshold, Riverside, ATAN, Collage, Millenium, Tides From Nebula i Closterkeller.

Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który wypełni ich kolejny krążek. Kilka premierowych propozycji można usłyszeć na koncertach grupy.

*****

Aktualny skład zespołu to: Dominika Kapuśniak (wokal, skrzypce), Tomasz Bogulski (gitara), Piotr Grugel (perkusja), Maciej Tonder (bas), Piotr Pryka (klawisze) i Bartosz Kazimierski (gitara).

 

Leave a Reply