BlackKay prezentuje nowy album “Vintage Soul”. Posłuchaj singla tytułowego!

22 listopada miała miejsce premiera drugiej solowej płyty BlackKay, która jest utrzymana w konwencji glam-rockowej. Singlem promującym album “Vintage Soul” został utwór tytułowy, do którego powstał teledysk.

Kasia Bieńkowska to postać już dobrze znana na polskiej scenie alternatywnej – w szczególności jako organizatorka i wokalistka tras koncertowych Still Of The Night – 80s Rock Live Show. Pod koniec 2020 roku, po wielu latach w zespole White Highway, Kasia rozpoczęła karierę solową jako BlackKay. W 2021 roku wydała swój debiutancki album „Aquarius”, który cieszył się świetnym przyjęciem na serwisach streamingowych oraz w stacjach radiowych. 22 listopada 2023 ukazał się drugi krążek artystki zatytułowany „Vintage Soul”.

fot. materiały prasowe

Album został utrzymany w stylistyce classic i glam-rockowej z wibracją lat ’80. Nie zabrakło także spokojniejszych momentów, takich jak ballada w rodzimym języku o tytule „Pusty pokój”. Mocniejszymi i bardziej rockowymi pozycjami na albumie są utwory „Time” oraz tytułowe „Vintage Soul”, które klimatem nawiązuje do zespołów AOR-owych i glam-metalowych z lat ’80.

Pierwszy mini album „Aquarius” to było szukanie siebie i chęć spróbowania czegoś innego. Po małej przerwie w autorskich działaniach artystycznych dojrzałam i zatęskniłam. Zrozumiałam, jaka muzyka daje mi wolność. Kocham rock’n’roll, czuję go w sercu i w całym ciele. Wiem, że żadna inna muzyka nie wpłynie na mnie w taki sposób, dlatego albumem „Vintage Soul” wróciłam do korzeni i pokazałam słuchaczom, w którą stronę chcę podążać. Przez ten czas wiele przemyślałam i mam wrażenie, że ep-ka „Vintage Soul” to propozycja dużo bardziej dojrzała i szczera – uzasadnia Kasia.

Album w wersji online jest już dostępny na Spotify i na innych platformach streamingowych (Google Music, Deezer, Tidal, iTunes itd). Wersję fizyczną w postaci CD będzie można nabyć już 29 grudnia w klubie Potok: drugi dom ludzi rocka w Warszawie podczas pierwszego koncertu BlackKay.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply