LemON z albumem “PIĄTKA”. Posłuchaj singla “Marta”

“PIĄTKA” to nowy album zespołu LemON, który swoją premierę miał 24 listopada 2023. Do sieci trafił także kolejny singiel promujący to wydawnictwo. Do utworu “Marta” powstał teledysk.

Zespół muzyczny LemON zaprezentował długo wyczekiwaną płytę zatytułowaną “PIATKA”. To już piąta studyjna płyta grupy, która zapowiada nową erę ich twórczości. Po prawie siedmiu latach od wydania poprzedniego albumu “Tu”, LemON przygotował dla swoich fanów dzieło, które nie tylko wprowadza świeże brzmienia, ale również przynosi nowe spojrzenie na ich muzykę.

fot. materiały promocyjne

“PIATKA” jest pierwszym albumem formacji, który powstał przy współpracy z producentem muzycznym, Bogdanem Kondrackim. To wydawnictwo otwiera nowe brzmienia, eksperymentując z dźwiękami i stylem, zachowując jednocześnie charakterystyczny dla LemON klimat.

Ta płyta jest na pewno czymś nowym dla nas jako zespołu. Po raz pierwszy podeszliśmy do współpracy z producentem, Bogdanem Kondrackim, który otworzył moją muzyczną głowę na nowe brzmienia i podejście do muzyki. Mamy nadzieję, że każdy odnajdzie w tym albumie coś dla siebie, cząstkę swojej duszy Igor Herbut, wokalista LemON.

Płyta PIATKA” to nie tylko muzyka, lecz także opowieści wizualne. Zespół zaprosił do współpracy twórcę wizualnego i reżysera, Michała Pańszczyka, który zaangażował się w zwizualizowanie historii zawartych na płycie. Jego praca polegała na opowiedzeniu tych historii poprzez niezwykłe obrazy i twarze ludzi, tworząc identyfikację wizualną, która doskonale uzupełnia treść muzyczną.

“Piatka” to płyta, która przypomniała mi czym jest delikatność, czułość i ciepło. Pamiętam jak zobaczyłem zdjęcie Igora promujące singiel “Ptaki”… kolor sweterka, który miał na sobie został mi w pamięci i rozlał się na wszystkie wyobrażenia podczas słuchania utworów. Ta muzyka to kawał sztuki i to wielki zaszczyt, że zespół zaufał mi, dając wolną rękę w tworzeniu identyfikacji wizualnej. – mówi Michał Pańszczyk.

Singlami promującymi album były utwory “Ptaki”“Dużo Ciebie Mi” Chamski” , które niektórzy fani mogli przedpremierowo usłyszeć w trakcie Jubileuszowej Trasy 10lecia grupy. Te utwory nie tylko zwiastowały nowe brzmienia, ale również wzbudziły wielkie emocje i oczekiwania wśród fanów na całość albumu.

“PIATKA” to również pierwsza płyta LemON nagrana w nowym, obecnym składzie zespołu. Igor HerbutPiotr KołaczTomasz “Harry” WaldowskiPrzemek Świerk i Tomek Świerk razem tworzą muzyczną harmonię, która wnosi nowe spojrzenie i energię do najnowszego dzieła i brzmienia grupy.

Wraz z premierą albumu “PIATKA”, zespół zapowiedział wiosenną klubową trasę koncertową po największych miastach Polski. To pierwsza taka okazja od 2017 roku, kiedy to LemON zagości w klubach, prezentując swoją najnowszą twórczość na żywo.

 

Leave a Reply