Weronika Serocka z utworem “Alfabet”

“Alfabet” to pierwsza piosenka Weroniki Serockiej, będąca opowieścią o tym jak osoba niewidoma pokazuje swój świat osobie widzącej. Nieprzypadkowo więc premiera singla odbyła się 13 listopada w Międzynarodowy Dzień Niewidomych.

Czasem żeby coś zobaczyć, trzeba zamknąć oczy. Trzynasty listopada wydaje się być na to najlepszą chwilą. W Międzynarodowy Dzień Niewidomych Weronika Serocka zabiera nas w podróż po granicy empatii i dwóch różnych rzeczywistości, tworzących jeden, wspólny świat. W debiutanckim singlu na nowo definiuje pojęcie piosenki zmysłowej, skłaniając do refleksji, uważności i bliskości. Udowadnia, że patrzeć nie znaczy widzieć, a żeby odczytać emocje trzeba najpierw znać alfabet, którym zapisuje je drugi człowiek.

fot. Michał Gerszewski

 

Do piosenki powstał teledysk, w którym niewidoma przyjaciółka Weroniki, Daria Barszczyk, przeprowadza ją przez swój świat. Dziewczyny doświadczają życia za pomocą pozostałych zmysłów.

Weronika Serocka – „Zawsze chciałam śpiewać, ale zostałam pianistką. To i tak całkiem fajnie. Latem pracuję na festiwalach, o których być może słyszeliście. Jestem autorką warsztatów tekściarskich „Sklejam Słowa”. Zbliżam się do 30-tki i pomyślałam, że może to jest dobry moment, żeby chociaż na chwilę oddalić od siebie wstyd i strach i nagrać piosenkę. A poza tym pochodzę z Kujaw, a mieszkam w Bydgoszczy z trzema kotami.”

 

fot. okładka singla

Leave a Reply