“Sezon zórz”, czyli nowy singiel zespołu Planety!

“Sezon zórz” to tytuł nowego utworu zespołu Planety, który ukazał się rok po wydaniu ich debiutanckiej płyty. Singiel powstał jako soundtrack do powieści Joanny Gajewczyk.

Po roku od wydania debiutanckiego albumu zespół Planety przypomina o sobie nowym, chłodnym i wietrznym singlem. Piosenka “Sezon zórz” została napisana jako swoisty soundtrack do powieści “Njord” Joanny Gajewczyk. Zarówno powieść jak i piosenka przenosi nas na daleką północ, gdzie człowiek staje się tylko mało istotnym elementem potężnej natury.

“Zdjęcia Norwegii w klipie pochodzą z prywatnych zbiorów naszego basisty Mateusza dokumentujące jego podróże po tym magicznym miejscu.”

fot. materiały prasowe

 

Planety to zespół pochodzący ze Zduńskiej Woli (woj. łódzkie), który w 2022 zadebiutował doskonale przyjętym albumem “W poszukiwaniu zagubionego świata”. Ich muzyka to jazzujące połączenie alternatywnego popu, folku i poetyckich tekstów. Album posiada znamiona albumu koncepcyjnego, w którym motywy muzyczne i tekstowe przewijają się przez wszystkie utwory tworząc kompletną historię.

*****

Skład zespołu:

Julia Wojtaszek – śpiew
Kamil Kaczmarek – gitara, śpiew
Marcin Jagiełło – instr. klawiszowe
Mateusz Klinger – bas
Patryk Sowała – bębny

 

 

Jedna odpowiedź do ““Sezon zórz”, czyli nowy singiel zespołu Planety!”

Leave a Reply