20-lecie płyty “Stereo Typ” Kayah

8 grudnia ukazało się wznowienie albumu “Stereo Typ” Kayah w wersji winylowej. Na płycie znalazły się dodatkowo trzy wersje singla „Testosteron”, w tym wykonanie Kayah i Royal String Quartet.

Minęło 20 lat od premiery piątego studyjnego krążka Kayah, który był jej podróżą w bardzo osobistą odmianę poetyckiego soulu, pełnego instrumentalnych brzmień i silnego wokalu. Promował go znakomity singiel „Testosteron” – swego rodzaju manifest artystki w temacie dominacji mężczyzn.

Na bardzo zróżnicowanym albumie, na którym oryginalnie znalazło się trzynaście utworów nie zabrakło tanecznych brzmień, inspiracji latami siedemdziesiątymi, klubową muzyką house czy funky. Wszystko to zostało dopełnione dźwiękami skrzypiec i gitar.

fot. okładka płyty

Płyta „Stereo Typ” zadebiutowała na pierwszym miejscu listy OLIS i w bardzo szybkim czasie uzyskała status złotej płyty. Do dnia dzisiejszego pozostaje jednym z najpopularniejszych popowych krążków w kraju. Rocznicowe wydanie na dwóch 180-gramowych, transparentnych winylach w kolorze czerwonym i opakowaniu typu gatefold. Na albumie znalazły się dodatkowo 3 wersje singla „Testosteron”, w tym wykonanie Kayah i Royal String Quartet.

Tracklista:
LP 1
Strona A
1. Do D.N.A.
2. Jeszcze ta noc
3. Większy apetyt
4. Testosteron
Strona B
1. Kołysanka dla serca
2. Twoja dłoń
3. Prośba do Twoich ust
4. Teren zaminowany
LP 2
Strona A
1. Nigdy się nie dowiem czy
2. Dzielę na pół
3. Dobre złe nieważne
4. Mądrala Mont Rala
Strona B
1. Do It Right
2. Testosteron (Orkiestra Mix)
3. Testosteron (Groove Mix)
4. Testosteron (Kayah & Royal String Quartet)

 

Jedna odpowiedź do “20-lecie płyty “Stereo Typ” Kayah”

  1. Ale mało kto wie, że ten album w oryginalnej wersji kompaktowej z 2003 roku, był wydany jako enhanced CD ze ścieżką multimedialną, do której należał wideoklip do utworu “Testostereon”. Ten album promował jeszcze jeden singiel “Do D.N.A.”, który został wydany w marcu 2004 roku.

Leave a Reply