Żaneta Chełminiak debiutuje albumem “Chłopaki płaczą”. Posłuchaj singla “Na moment”

“Chłopaki płaczą” to tytuł debiutanckiego albumu Żanety Chełminiak, który ukazał się 3 listopada. Nowym singlem promującym to wydawnictwo został utwór “Na moment”.

Na moment to singiel promujący album “Chłopaki płaczą“. Słowa utworu napisała Żaneta Chełminiak wraz z songwriterem Tomaszem Kulikiem. Za produkcję odpowiedzialny jest Andrzej Fonai Pieszak. Piosenka z gatunku muzyki pop, która opowiada o pewnej siebie, wiedzącej czego i kogo chce od życia kobiecie. O tym by zamiast łapać się za słowa lepsze są zachwyty serca i skupianie się na rozwijaniu uczucia.

fot. okładka singla

Żaneta Chełminiak to artystka, która odważnie wkracza na scenę muzyczną, przynosząc ze sobą nie tylko niezwykły talent wokalny, ale także głęboką pasję do eksploracji emocji i relacji międzyludzkich. Głównym tematem, który inspiruje jej twórczość, jest poszukiwanie miłości. To fascynująca podróż, którą przeżywa i dzieli się z naszymi sercami.

Jako artystka, Żaneta czerpie inspirację z własnych doświadczeń oraz historii bliskich jej osób. Jej teksty emanują uczuciami, które wszyscy znamy, niezależnie od tego, w jakim miejscu na ścieżce życia się znajdujemy. Właśnie to uniwersalne rozterki i emocje stają się motywem przewodnim jej piosenek. To w nich odnajdujemy siebie, ponieważ wszyscy doświadczamy tęsknoty, “motyli” w brzuchu i czasami bólu, jaki niesie za sobą złamane serce.

Nie bez powodu podcast Joanny Okuniewskiej, “Moje przyjaciółki idiotki”, stał się dla Żanety źródłem inspiracji. Podcast ten, poświęcony tematom relacji i życia miłosnego, doskonale komponuje się z jej własnymi refleksjami i poglądami na świat. To miejsce, gdzie znajduje wsparcie i zrozumienie dla swojej własnej drogi w poszukiwaniu miłości.

Chłopaki płaczą“, jej debiutancki album, to przestrzeń, gdzie te emocje i refleksje przenikają się z muzyką. Żaneta Chełminiak przynosi na scenę coś nowego i szczerego, tworząc muzyczną opowieść o poszukiwaniu i odkrywaniu miłości, która przemawia do każdego z nas. Jej twórczość to hołd dla uczuć, które sprawiają, że jesteśmy ludźmi. Czekamy z niecierpliwością na kolejne rozdziały tej muzycznej podróży.

*****

Żaneta Chełminiak to niezwykła artystka, która łączy w sobie talenty wokalistki, autorki tekstów, kompozytorki i… biotechnolożki! Po serii singli i wydaniu EPki z zespołem Damn Good Coffee, artystka wydała debiutancki album “Chłopaki płaczą“. Ten muzyczny projekt będzie stanowił fascynujący miks gatunków, włączając w to r’n’b, soul i pop.

Pierwszy singiel z płyty zatytułowany “Obcasy“, ukazał się pod koniec 2021 roku, i od razu przyciągnął uwagę słuchaczy swoją oryginalnością. Głównym producentem muzycznym albumu jest St. Elmo. Światło dzienne ujrzały również utwory takie jak “Jedziesz do mnie” oraz remiks “Ziomka” z udziałem WdoWy, legendarnej raperki z Warszawy.

Żaneta Chełminiak miała także przyjemność współpracować z uznanymi artystami i producentami, takimi jak Krzysztof Zalewski, Paweł Domagała, Michał Wasilewski (xxanaxx), Jerzy Runowski (Kasia Kowalska, Patrycja Markowska), Michał Sobolewski i Marcin Pendowski (Fisz Emade Tworzywo Sztuczne), WdoWa, CANAL+, Maciej Dąbrowski – Człowiek Warga (Kanał Z Dvpu), Ania Szarmach oraz Nadia Długosz (Beksy). Artystka jest laureatką wielu festiwali i konkursów wokalnych, w tym nagrody Dyrektora Teatru Polskiego Radia.

Żaneta Chełminiak jest absolwentką CSW w Rzeszowie i przez wiele lat była związana z Teatrem Impresaryjnym we Włocławku. Jej talent sceniczny już zdążył zaistnieć na wielu festiwalowych scenach, takich jak Męskie Granie 2022, Earth Festiwal Polsat, OdNowa i Letnie Brzmienia. Artystka wzięła także udział w programie “Szansa na sukces” w odcinku z zespołem Pectus.

Album “Chłopaki płaczą” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/ChlopakiPlacza

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply