Żaneta Chełminiak debiutuje albumem “Chłopaki płaczą”

“Chłopaki płaczą” to tytuł debiutanckiego albumu Żanety Chełminiak, który ukazał się 3 listopada. Wszystkie piosenki to miks gatunków, m.in. R&B, soul i pop.

fot. okładka płyty

Żaneta Chełminiak to artystka, która odważnie wkracza na scenę muzyczną, przynosząc ze sobą nie tylko niezwykły talent wokalny, ale także głęboką pasję do eksploracji emocji i relacji międzyludzkich. Głównym tematem, który inspiruje jej twórczość, jest poszukiwanie miłości. To fascynująca podróż, którą przeżywa i dzieli się z naszymi sercami.

Jako artystka, Żaneta czerpie inspirację z własnych doświadczeń oraz historii bliskich jej osób. Jej teksty emanują uczuciami, które wszyscy znamy, niezależnie od tego, w jakim miejscu na ścieżce życia się znajdujemy. Właśnie to uniwersalne rozterki i emocje stają się motywem przewodnim jej piosenek. To w nich odnajdujemy siebie, ponieważ wszyscy doświadczamy tęsknoty, “motyli” w brzuchu i czasami bólu, jaki niesie za sobą złamane serce.

Nie bez powodu podcast Joanny Okuniewskiej, “Moje przyjaciółki idiotki”, stał się dla Żanety źródłem inspiracji. Podcast ten, poświęcony tematom relacji i życia miłosnego, doskonale komponuje się z jej własnymi refleksjami i poglądami na świat. To miejsce, gdzie znajduje wsparcie i zrozumienie dla swojej własnej drogi w poszukiwaniu miłości.

Chłopaki płaczą“, jej debiutancki album, to przestrzeń, gdzie te emocje i refleksje przenikają się z muzyką. Żaneta Chełminiak przynosi na scenę coś nowego i szczerego, tworząc muzyczną opowieść o poszukiwaniu i odkrywaniu miłości, która przemawia do każdego z nas. Jej twórczość to hołd dla uczuć, które sprawiają, że jesteśmy ludźmi. Czekamy z niecierpliwością na kolejne rozdziały tej muzycznej podróży.

*****

Żaneta Chełminiak to niezwykła artystka, która łączy w sobie talenty wokalistki, autorki tekstów, kompozytorki i… biotechnolożki! Po serii singli i wydaniu EPki z zespołem Damn Good Coffee, artystka wydała debiutancki album “Chłopaki płaczą“. Ten muzyczny projekt będzie stanowił fascynujący miks gatunków, włączając w to r’n’b, soul i pop.

Pierwszy singiel z płyty zatytułowany “Obcasy“, ukazał się pod koniec 2021 roku, i od razu przyciągnął uwagę słuchaczy swoją oryginalnością. Głównym producentem muzycznym albumu jest St. Elmo. Światło dzienne ujrzały również utwory takie jak “Jedziesz do mnie” oraz remiks “Ziomka” z udziałem WdoWy, legendarnej raperki z Warszawy.

Żaneta Chełminiak miała także przyjemność współpracować z uznanymi artystami i producentami, takimi jak Krzysztof Zalewski, Paweł Domagała, Michał Wasilewski (xxanaxx), Jerzy Runowski (Kasia Kowalska, Patrycja Markowska), Michał Sobolewski i Marcin Pendowski (Fisz Emade Tworzywo Sztuczne), WdoWa, CANAL+, Maciej Dąbrowski – Człowiek Warga (Kanał Z Dvpu), Ania Szarmach oraz Nadia Długosz (Beksy). Artystka jest laureatką wielu festiwali i konkursów wokalnych, w tym nagrody Dyrektora Teatru Polskiego Radia.

Żaneta Chełminiak jest absolwentką CSW w Rzeszowie i przez wiele lat była związana z Teatrem Impresaryjnym we Włocławku. Jej talent sceniczny już zdążył zaistnieć na wielu festiwalowych scenach, takich jak Męskie Granie 2022, Earth Festiwal Polsat, OdNowa i Letnie Brzmienia. Artystka wzięła także udział w programie “Szansa na sukces” w odcinku z zespołem Pectus.

Album “Chłopaki płaczą” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/ChlopakiPlacza

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply