Andrzej Piaseczny zapowiada album “Jeszcze zanim Święta”

“Jeszcze zanim Święta” to nowy album Andrzeja Piasecznego nagrany z gitarzystą Kacprem Dworniczakiem. Płyta ukaże się 17 listopada.

Ale „Jeszcze zanim Święta…” Andrzej Piaseczny wprowadzi w świąteczny nastrój ulubionymi zimowymi piosenkami z towarzyszeniem gitary Kacpra Dworniczaka.

„Jeszcze zanim Święta…” to nietuzinkowy album – wyjątkowy, wymuskany i wypieszczony przez obydwu artystów.

fot. materiały prasowe

Andrzeja Piasecznego nie trzeba nikomu przedstawiać, a Kacper Dworniczak to znakomity młody muzyk – wirtuoz gitary, stypendysta wielu programów dla młodych artystów, laureat niezliczonej ilości konkursów w Polsce i za granicą.

Ciepły miękki głos Andrzeja delikatnie snuje się w rytm subtelnej, delikatnej gitary Kacpra. Przedświąteczna krzątanina, zapach goździków, wanilii i sernika – to wszystko można poczuć słuchając albumu „Jeszcze zanim Święta”. A nade wszystko słychać w niej serdeczność i czułość, której szczególnie w świąteczny czas powinniśmy doświadczyć. Piosenki, które już znamy + ujmujący wokal z dodatkiem łagodnej gitary – to wszystko czego nam trzeba, aby wprawić się w świąteczny nastrój.

A tak Andrzej Piaseczny mówi o nowym projekcie:
„Święta w naszym domu zaczynają się od…muzyki! Zanim zdążymy pomyśleć o duchu Bożego Narodzenia, o krzątaninie, zakupach, zanim dzieci napiszą list do św. Mikołaja, najpierw słyszymy pierwszą świąteczną piosenkę. Każdy z nas ma swoje ulubione, jak ponadczasową „Na całej połaci śnieg”, uśmiechniętą „Ding Dong”, czy delikatną „Lulajże, mi lulaj” z filmu „Miś”. W tym roku przypomnimy Wam je wszystkie opracowane na głos i gitarę klasyczną. Najpierw wejdziemy do Waszych domów, żeby wyciągnąć Was z nich na przedświąteczne koncerty. Wprowadzimy Was w muzyczny nastrój delikatności i piękna dźwięku, który będzie Wam towarzyszył przez całe Święta. Wyjątkowo, tak właśnie złożymy Wam życzenia. Pomyślicie może, że to dużo, dużo zbyt wcześnie.

A co tam… Wesołych Świąt!”.

Premierowym utworem promującym album jest utwór „Zanim Święta” skomponowany przez Kubę Badacha. Materiał audiofilskiej jakości Dolby Atmos oraz mastering stereo został przygotowany przy użyciu technologii pona sound przez Piotra Przedborę. Aranżacją i produkcją zajął się lessman, czyli Błażej Sudnikowicz.

W zestawie również 5 świątecznych pocztówek.

Tracklista:

1. Ding dong
2. Na całej połaci śnieg
3. Śnieg feat. Czesław Mozil
4. Nie ma, nie ma Ciebie
5. Lulajże mi, lulaj
6. Kłopoty ze śniegiem
7. Kto wie?
8. Miejsce gdzie czekam
9. Tak jak śnieg
10. To biel
11. Zamówię płatki śniegu
12. Zanim Święta

 

Leave a Reply