Hania Derej prezentuje album “Szukając siebie”

Piąta płyta Hani Derej zatytułowana “Szukając siebie”, zawiera autorskie wykonania utworów na fortepian skomponowanych w wieku 14-15 lat.

Płyta jest naturalną konsekwencją rozwoju muzycznego, a jednocześnie wyrazem muzycznych poszukiwań młodej kompozytorki i wykonawczyni. Emocjonalny, nastrojowy przekaz utworów pobudza wyobraźnię odbiorców.

fot. Basia Marzec

Hania Derej ur. 18 stycznia 2005 r. w Katowicach. Młoda kompozytorka, pianistka, dyrygent. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Tychach oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki  w Bielsku Białej w klasie fortepianu jazzowego i klasycznego.

W wieku 10 lat przygotowała autorską płytę zatytułowaną “Moje obrazy“, zawierającą własne kompozycje na fortepian, które zostały zarejestrowane w 2016 r. w studio nagraniowym Polskiego Radia Katowice. W tym samym studio zostały zarejestrowane kolejne płyty, tj. “Podróże niedokończone“, “Przemyślenia“, “Lecąc z wiatrem” oraz “Szukając siebie“. Zawierają one autorskie wykonania Hani własnych kompozycji na fortepian, zrejestrowane, jak poprzednio, również w studio nagraniowym Polskiego Radia Katowice. Stanowią one formę opisu rzeczywistości, marzeń i wyobraźni.

Hania uczestniczyła w wielu warsztatach pianistycznych o charakterze krajowym i międzynarodowym z udziałem wybitnych pedagogów i artystów z Polski i zagranicy. Ponadto jest laureatką nagród otrzymanych podczas różnorodnych muzycznych wydarzeń zarówno o charakterze lokalnym, jak i międzynarodowym.

Jako pianistka, Hania grała w szkolnej orkiestrze, w szkolnym zespole Big Band, jak również  w organizowanych przez siebie zespołach kameralnych oraz profesjonalnych orkiestrach,  jak Lwowska Orkiestra Kameralna, czy też Orkiestrą Kameralna Filharmonii Narodowej.

Jako dyrygentka, Hania dyrygowała koncerty profesjonalnych orkiestr, jak Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Lwowska Orkiestra Kameralna, Elbląska Orkiestra Kameralna oraz Morawska Orkiestra Filharmoniczna.

Hania tworzyła też muzykę do kilku krótkometrażowych filmów oraz spektaklu teatralnego.

*****

Więcej informacji o artystce: https://haniaderej.com/

 

fot okładka płyty

Leave a Reply