Agness Stelmach z romantyczną balladą “Ubrani w miłość” [RECENZJA]

“Ubrani w miłość” to tytuł drugiego singla Agness Stelmach, który zapowiada jej debiutancki album. Do utworu powstał teledysk, podkreślający romantyczny klimat piosenki.

W utworze “Ubrani w miłość” Agnieszka Stelmach postawiła na melodykę, która uwypukliła piosenkowy charakter nowej propozycji. Konstrukcja tej romantycznej ballady jest dosyć prosta, choć wartości dodaje jej mocno postawiony głos wokalistki, który znamiennie pobłyskuje na tle zawodowo uformowanego brzmienia. A sama melodia została obudowana precyzyjnie utkanymi dźwiękami klasycznych instrumentów (klawisze, gitary itd.). Z czasem utwór się rozwija i nabiera bardziej wyraźnego kształtu, wzmocnionego rockową dynamiką, choć przecież mamy do czynienia z popowym numerem.

fot. materiały prasowe

Ten jednak nie próbuje się wtopić w do końca dzisiejszą specyfikę estetyczną, co tak naprawdę jest zaletą. I nie znaczy to, że singiel nie został należycie zrealizowany pod kątem dzisiejszych standardów. Wręcz przeciwnie, produkcja muzyczna jest na najwyższym poziomie, co dodaje utworowi pewnej ważności. Zwraca on także uwagę poprzez autentyzm, który słychać w interpretacji wokalistki. Nie da się ukryć, że jest to propozycja, która gdzieś głęboko rezonuje z wrażliwością i emocjami Agnieszki.

Jedynie przesadnie rozwinięty patos kradnie odrobinę artystycznego wysmakowania, co nie zmienia faktu, że dostaliśmy piosenkę, która broni się pod wieloma względami. Także nie należy traktować tego jako zarzutu, bo taka miała być forma tej osnutej na przejrzystości ballady (muzyka – Bartosz Bocheński). A w tym przypadku zamierzenie zostało należycie zrealizowane. Znając także poprzedni singiel artystki zatytułowany “Wciąż silniejsza“, nowy numer zapewne nie zdradza, w jakim kierunku muzycznym dalej będzie podążać Agnieszka Stelmach. Jedno jest pewne, “Ubrani w miłość” jest ważnym utworem w dorobku wokalistki i dobrą zapowiedzią jej dalszych poczynań. W takim przypadku nie pozostało nam nic innego, jak czekać na więcej.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Agnieszka Stelmach (pseudonim Agness Stelmach) ma 31 lat i pochodzi z Bieszczad. Muzyką zajmuje się już prawie 14 lat, ale do tej pory wykonywała tylko covery. W tym roku postanowiła zająć się produkcją własnej muzyki i tak o to powstał jej debiutancki singiel w stylu EDM pop zatytułowany “Wciąż silniejsza“, którego premiera odbyła się 8 września. Teraz przyszedł czas na nowy utwór.

Ubrani w miłość” to kołysanka opowiadająca o czułości i bliskości dwojga ludzi. To opowieść o namiętności, która płonie między nimi. Słowa tej ballady przenoszą nas w magiczny świat miłości, gdzie każdy gest, każde spojrzenie, a także każdy oddech są wyrazem ich głębokich uczuć. Ta piosenka jest hołdem dla piękna miłości, która może być siłą zdolną zdobić nasze życie, jak żaden inny klejnot.

*****

Tekst: Agnieszka Stelmach, Bartosz Bocheński

Muzyka: Bartosz Bocheński

Mix&Mastering: Bartosz Bocheński

 

Leave a Reply