RY z albumem “Elektryczna mrówka”. Posłuchaj singla “Teraz”

Elektryczna mrówka” to tytuł koncepcyjnego minialbumu artysty występującego, jako RY (Radzi Yminski). Najnowszym singlem, który promuje to wydarzenie został utwór “Teraz”.

Wszyscy błądzimy gdzieś myślami, zagłębiając się w tym, co przeszłe lub tym co ma nadejść. “Teraz” trochę z tego kpi. “Teraz” widzi przyszłość i przeszłość, ale ma świadomość, że i to i to tak naprawdę nie istnieje. “Teraz” powstało pod wpływem opowiadania “Umówimy pana na wczoraj” Philipa K. Dicka ze zbioru opowiadań “Elektryczna mrówka“.

Teraz” to świadomość, spokój, równowaga, szczęście, błogość i wiele innych. To wstęp do nowego początku. Jest to utwór wyróżniający się popowym spokojnym klimatem w odróżnieniu od reszty utworów na mini albumie “Elektryczna mrówka”.

fot. okładka singla

Elektryczna mrówka” to składający się z pięciu piosenek album koncepcyjny o poszukiwaniu własnej tożsamości, odkrywaniu jasnych i ciemnych stron rzeczywistości. Piosenki zostały zarejestrowane w domowym studio w Londynie, przy współpracy z producentem Aleksandrem Kaczmarkiem. “Elektryczna mrówka” spotyka się z bardzo dobrym odbiorem wśród słuchaczy, a utwory „SOS” i „Teraz” znalazły się wśród najciekawszych muzycznych odkryć od niezależnych polskich artystów według redakcji Spotify.

Radzi Yminski / RY, czyli trochę undergroundowego popu i punkrockowego brudu.

Radzi Yminski to muzyczne alter ego Marka Radzimińskiego, artysty, który na co dzień gra w zespole Lorein. Tym razem RY powołał do życia swój autorski projekt od podstaw, tworząc muzykę przy użyciu głosu, gitary i loopów, komponując wszystkie piosenki i pisząc samodzielnie teksty.

*****

Album “Elektryczna mrówka” dostępny jest w streamingu: https://link.emuze.me/radziyminskielektrycznamrowka

 

fot. okładka EP

Leave a Reply