Kortez z nowym utworem “Nie było to pisane nam”

“Nie było to pisane nam” to nowy utwór Korteza, który zapowiada jego kolejny album. Singiel powstał przy udziale Artura Rojka.

Nowy singiel Korteza “Nie było to pisane nam” zapowiada dwupłytowy album “Naucz mnie tańczyć”. Jego premiera planowana jest na 10 listopada 2023.

fot. Hubert Grygielewicz

Kortez debiutował w 2015 roku albumem “Bumerang”. Dwa lata później ukazał się album “Mój dom”, który później uzupełnił suplement “Mini dom”. Teraz artysta powraca z podwójną płytą. Album powstał podczas rocznej przerwy od koncertowania. W tym czasie zmienił się również skład zespołu, który pracował przy powstaniu nowego albumu i który będzie towarzyszył Kortezowi na trasie, czyli Tomasz Duda (gitara, saksofon, klarnet basowy, flet), Aleksander Makowski (gitara, gitara basowa, instrumenty klawiszowe), Tomasz Sołowiej (bębny), Tomasz Ziętek (instrumenty klawiszowe, trąbka).

“Naucz mnie tańczyć” to jego najbardziej kompletne i dojrzałe dzieło stawiające pytania, na które nie ma ani prostych ani dobrych odpowiedzi – czytamy w zapowiedzi nadchodzącej płyty Korteza.

Podobnie jak na dwóch pierwszych płytach, również na tej, Kortez pozostał wierny swoim emocjom i estetyce, w której porusza się od początku. Brzmienie „Naucz mnie tańczyć” zostało wzbogacone przez oktet smyczkowy pod kierunkiem Sebastiana Czaji. Gościnnie w nagraniach udział wzięli sopranistka Magdalena Zięba-Lewandowska i Artur Rojek.

 

 

Leave a Reply