POLA RISE i Kasia Stankiewicz w utworze “Za każdym razem”!

POLA RISE i Kasia Stankiewicz nagrały wspólnie utwór „Za każdym razem”. To pierwsza zapowiedź serii duetów i reedycji najnowszego albumu Poli – „Hikikomori”.

Utwór został zinterpretowany przez Kasię Stankiewicz, która nadała mu zupełnie nowego wymiaru. Piosenka stała się rozmową dwóch artystek, które aktualnie znajdują się w zupełnie różnych miejscach na swojej drodze artystycznej.

Hikikomori to interdyscyplinarny koncept artystyczny, który porusza temat wycofania z życia społecznego na skutek różnych zaburzeń psychicznych. Pola Rise utworem nagranym z Kasią Stankiewicz rozpoczyna kolejny etap swojej opowieści, który ma na celu pokazanie wszechobecności problemu oraz jego detabuizację.

fot. materiały prasowe

„Hikikomori” to jeden z najbardziej nowatorskich dzieł na polskiej scenie muzycznej i nie tylko. To interdyscyplinarny koncept artystyczny, który obejmuje szereg niezależnych, ale połączonych tematycznie dzieł.
Pola Rise w trakcie własnego “zamknięcia” stworzyła album muzyczny i książkę pod tytułem „Hikikomori”. Historie o uciekaniu w samotność, cykl teledysków, wirtualna galeria w metaverse i materiał dokumentalny.
Album Poli Rise to przede wszystkim świetna warstwa liryczna, unikalne, charakterystyczne brzmienie uzupełnione niesamowitą oprawą wizualną. Po dobrze przyjętym debiucie Anywhere but here i nagrodzonym trzema złotymi singlami albumie „To the bone” w duecie z australijskim artystą Andym Wardem, przyszedł czas na debiut w języku polskim. Album promowały single: „Chyba”„Bez tchu”„Wytrzymam”„Bez” oraz „Po kawałku”.

Pola Rise – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, pisarka. Zadebiutowała w 2015 roku wydawnictwem The Power of Coincidence, zacierając granice między electropopem a muzyką alternatywną. Porównywana do Björk, Lykke Li czy Banks. Jako jedyna polska artystka została zaproszona do realizacji własnego Deezer Session, obok Eda Sheerana, Selah Sue czy London Grammar. Podczas trasy promującej wydawnictwo zagrała ponad 100 koncertów w Polsce i na świecie. W 2018 roku nakładem Warner Music Poland ukazał się album studyjny Anywhere But Here. Nominowana do Nagrody Fryderyk 2019 w kategorii „Fonograficzny debiut roku”. W grudniu 2021 roku wraz z australijskim artystą Andym Wardem wydała album To The Bone, który został nagrodzony trzema złotymi singlami.

 

Leave a Reply