Joanna Chaba debiutuje utworem “I Wanna Love Forever”!

29 września odbyła się premiera pierwszego singla Joanny Chaby. Utwór “I Wanna Love Forever” jest zapowiedzią albumu “Awakened”. Obok tego głosu nie można przejść obojętnie.

Pierwszy album studyjny “Awakened” składa się z dwunastu utworów w języku polskim i angielskim, a jego zapowiedzią jest pierwszy singiel “I Wanna Love Forever“, który ukazał się 29 września na platformach streamingowych.

fot. materiały prasowe

Materiał powstał w 2019 roku, kiedy to trzeci rok walczyłam z bólem kręgosłupa i aby siedzieć przy pianinie i komponować brałam podwójne dawki leków przeciwbólowych, są to moje osobiste historie przeplecione obserwacją świata i historiami ludzi, którzy stali się moją inspiracją, lekcją lub bratnimi duszami. – jak informuje artystka i dodaje:

Cały album, dźwięki i słowa, są przepełnione wachlarzem emocji i stały się dla mnie w jednakowo pięknym i trudnym czasie zarówno sposobem na przetrwanie, jak i dziękczynieniem za otaczające cuda i piękno życia. Aranżacje muzyczne stworzył Grzegorz Duszak, który jest również współautorem muzyki, a następnie w 2021 roku współpracę producencką zaproponował Roy Hamilton III. Partie instrumentalne zostały nagrane w lutym 2022 roku, a partie wokalne zostały zarejestrowane w okresie czerwiec-sierpień 2023.

*****

Joanna Chaba to wokalistka i songwriterka. Twórczyni oraz właścicielka WokArt Studio. Absolwentka Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II st. im. Krzysztofa Komedy na wydziale piosenki estradowej, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie oraz Uniwersytetu Warszawskiego w Instytucie Kultury Polskiej. Laureatka Nagrody Specjalnej na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Jeremiego Przybory “Stacja Kutno” od rodziny Jeremiego Przybory, I Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym “Piosenka jest dobra na wszystko” , a także I Nagrody na Mazowieckim Konkursie Kabaretowym SDK w Warszawie. W sercu gra mi soul, a moje wielkie inspiracje to Aretha Franklin, Whitney Houston, Queen oraz Michael Jackson.

Słuchaj utworu “I Wanna Love Forever” w serwisach cyfrowych: https://distrokid.com/hyperfollow/joannachaba/i-wanna-love-forever

*****

W nagraniach udział wzięli:

Grzegorz Duszak – gitara prowadząca, mandolina
Ernest Strachota – gitara towarzysząca
Rafał Łępa – piano
Jakub Dykiert – gitara basowa
Marcin Ścierański – perkusja
chórki: Brian Fentress i zespół wokalny TFE Singers, Joanna Chaba, Grzegorz Duszak

 

Leave a Reply