Duet Chaładaj/Jopek prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Pewność”

“Pewność” to nowy, wokalno-instrumentalny utwór trójmiejskiego duetu Chaładaj/Jopek. Jest to połączenie słowa, muzyki, tańca oraz obrazu.

„Chodź nad morze chodź i nie rycz!”- przekonuje trójmiejski duet Chaładaj/Jopek. Po wydaniu w 2022 solowych debiutanckich albumów, przyszedł czas na fuzję punktów widzenia, słyszenia i gatunków muzycznych. Wokalistka i songwriterka, Ola Chaładaj oraz pianistka i kompozytorka Anna Jopek, wracają do nas z projektem „Pewność”.

Słowo, muzyka, taniec. Opowieść o wrażliwości, która w obawie przed wyzwaniami dnia codziennego, znajduje głowie schronienie w chmurach. Utwór 30 września ukaże się także na wszystkich portalach streamingowych.

fot. materiały prasowe

 

Ola Chaładaj – wokalistka soulowa, songwriterka, absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. 14/10/22 debiutowała na polskim rynku muzycznym płytą “Grunt”. Uczestniczyła w pierwszej edycji Mini Songwriting Camp Zaiks. Współpracowała z takimi artystami jak Natalia Kukulska, Marika, Krystyna Stańko. Wystąpiła jako support Natalii Kukulskiej podczas kultowej serii koncertów MTV Unplugged 2022. Finalistka Ladies Jazz Festival.

Anna Jopek – kompozytorka, aranżerka, pianistka, studentka kompozycji na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nominowana do Fryderyka 2023 w jazzowej kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W 2022 roku wydała debiutancką płytę Insight nakładem wytwórni Alpaka Records. Laureatka Ogólnopolskiego konkursu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu (2023) oraz Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors (2022) z duetem Jopek/Klemensiewicz. Ponadto z tymże zespołem otrzymała wyróżnienie podczas XXIV Przeglądu Jazzowego Sax Clubu (2023), a także na konkursie JAZZiNSPIRACJE w ramach Lublin Jazz Festival (2021). Finalistka Ladies Jazz Festival (2023). Artystka posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne m.in. Komeda Jazz Festiwal czy koncert w NOSPR.

*****

W projekcie wystąpili:
Ola Chaładaj – tekst, muzyka
Anna Jopek – fortepian, muzyka, aranżacja
Milena Jurasik – skrzypce I
Zuzanna Adler – skrzypce II
Weronika Dobek – altówka
Michalina Sokołowska – wiolonczela
Adam Pachla – kontrabas
Weronika Łącz Johnson – choreografia, taniec
Maciej Rybicki – montaż, wideo

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply