“Po mnie ślad”, czyli pierwszy singiel promujący projekt BEKSIŃSKI.LIVE

Światło dzienne ujrzał pierwszy singiel  “Po mnie ślad” promujący projekt BEKSIŃSKI.LIVE, nagrany przez WASILEWSKIEGO oraz Wishlake’a, odpowiedzialnych za stworzenie muzycznej interpretacji dzieł Beksińskiego na potrzeby specjalnego wydarzenia.

Już 6 listopada we wrocławskiej Hali Stulecia, 8 listopada w COS Torwar w Warszawie oraz 1 grudnia w katowickim Spodku zaprezentowane zostanie wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego, a to wszystko przy akompaniamencie muzyki na żywo z udziałem największych gwiazd, w tym Nosowskiej, Błażeja Króla, O.S.T.R. oraz Roguckiego. 

fot. materiały prasowe

Przesiąknięta apokaliptycznymi wizjami twórczość Zdzisława Beksińskiego nieustannie intryguje i prowokuje do przemyśleń. To też prawdziwa inspiracja dla innych twórców, dla których obcowanie ze sztuką mistrza stanowi niezwykłą podróż po meandrach ludzkiej wyobraźni, pozwalając odkrywać całą gamę emocji. Można je usłyszeć w pierwszym singlu promującym projekt BEKSIŃSKI.LIVE – „Po mnie ślad” nagranym przez WASILEWSKIEGO oraz Wishlake’a.

Utwór „Po mnie ślad” to studium niepewności co do nadchodzącej przyszłości człowieka na świecie; mieszane uczucia strachu, nadziei, bezradności, euforii – to emocje towarzyszące nam na co dzień, emocje, których doświadczyłem obcując ze sztuką Beksińskiego – wyjaśnia Wishlake. – „Po mnie ślad” to utwór, który po zamknięciu całego materiału od razu stał się moją ulubioną produkcją – dodaje WASILEWSKI. – Kiedy powstał do niej tekst, zniknęły jakiekolwiek wątpliwości, co do tego, jaki utwór powinien promować nasze wydarzenie w pierwszej kolejności. „Po mnie ślad” to zarówno muzyczny hołd oddany Beksińskiemu jak również genialny tekst, który w pełni oddaje emocje jakie towarzyszą mi, kiedy obcuję ze sztuką Mistrza – wyjaśnia WASILEWSKI.

BEKSIŃSKI.LIVE to audiowizualna, wielozmysłowa podróż po zakamarkach ludzkiej duszy, w którą oprócz WASILEWSKIEGO i Whislake’a zabiorą publiczność wyjątkowi goście ze świata muzyki – Nosowska, Błażej Król, O.S.T.R. oraz Rogucki. We wnętrzach spektakularnych hal usłyszeć będzie można także jednych z najlepszych muzyków młodego pokolenia – perkusistę Gniewomira Tomczyka, wibrafonistę Kubę Kotowicza oraz oktet smyczkowy. Obecność artystów o tak odmiennych wrażliwościach i poruszających się po tak różnych konwencjach pozwoli w pełni oddać gamę emocji widocznych w obrazach Beksińskiego.

Multimedialne spektakle BEKSIŃSKI.LIVE odbędą się we Wrocławiu (6.11 / Hala Stulecia), Warszawie (8.11 / COS Torwar) i Katowicach (1.12 / Spodek).

 

Leave a Reply