Beniamin Sobaniec i Grzegorz Skawiński we wspólnym utworze “Jawa i sen”!

“Jawa i sen” to trzeci utwór napisany przez Beniamina Sobańca i Grzegorza Skawińskiego. Do nowego singla powstał teledysk.

Dotychczas fani Beniamina zostali przyzwyczajeni do nostalgicznych ballad jednak “Jawa i sen” to zupełnie odmienne doświadczenie muzyczne. To połączenie pięknego tekstu z energetyzującą muzyką i charakterystyczną gitarą Skawińskiego pozwalają poznać zarówno wokal jak i samego Beniamina z innej strony.

Beniamin Sobaniec podkreśla, że obok muzyki równie ważny jest dla niego przekaz jaki niesie utwór, dlatego  każdy jego tekst mimo, że opowiada o miłości jest pełen pięknych metafor, przesłań i wartości. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego singla. 

fot. materiały prasowe

Artysta z entuzjazmem zapowiedział, że cała solowa płyta powstaje pod okiem jego mentora, a zarazem producenta,  którym jest wspomniany wcześniej Grzegorz Skawiński.

*****

Beniamin Sobaniec – w 2010 roku założył w Andrychowie formację Roots Rockets. Razem z zespołem nagrał dwie świetnie przyjęte płyty: „RRewolucja” (2013 r.) i „Marsala 2.0.1.5.” (2015 r.)

Zespół wziął udział w wielu konkursach, w których wielokrotnie zwyciężył, m.in. Laureat I miejsca konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka na Festiwalu Reggae na piaskach 2013 zwycięzca I edycji Festiwalu Nowe Spojrzenie w Bydgoszczy 2012, zwycięzca II edycji Festiwalu Treffowisko w Nowym Sączu 2011, Laureat I miejsca na festiwalu Hej Fest 2016

W 2013 roku wziął udział w programie Must Be The Music. Tylko Muzyka, gdzie dotarł do półfinału programu. W 2016 roku powtórnie razem z Roots Rockets wziął udział w programie dostając się do finału. 

Jego sceniczna charyzma i wokal został doceniony przez jurorów i publiczność. Po udziale w programie odbył wspólną trasę koncertową z Kamilem Bednarkiem, supportując jego zespół. Wystąpił na festiwalach: Przystanek Woodstock, Jarocin Festival, Ostróda Reggae Festival.

W 2017 roku wydał album zatytułowany „Zatrzymać czas” pod pseudonimem Beniamin. Na płycie gościnnie wystąpił Gutek i Junior Stress.

28 września 2021 roku premierę miał jego pierwszy solowy singiel pt. „Unoszę się”, którego producentem i współautorem jest Grzegorz Skawiński. W 2023 zaprezentował kolejny utwór wynikający z tej współpracy – balladę blues-rockową “Selfie“.

 

Jedna odpowiedź do “Beniamin Sobaniec i Grzegorz Skawiński we wspólnym utworze “Jawa i sen”!”

Leave a Reply