Spirit of the City feat. Marta Przerada prezentuje singiel “The End”

Spirit of the City to krakowski projekt Witka Bartuli, w którego skład wchodzi wielu artystów.  7 lipca zespół zadebiutował mini albumem “EP1”, a singlem promującym to wydarzenie został utwór “The End” z gościnnym udziałem Marty Przerady.

Spirit of the City to krakowski projekt Witka Bartuli, który początkowo miał być solowy, lecz na potrzeby przyszłych koncertów oraz wydawnictw przekształcił się w zespół. Muzyka w dużej mierze oscyluje pomiędzy trip-hopem, dubem i shoegazem, a inspiracje stanowią takie zespoły jak Massive Attack czy Slowdive.

fot. materiały prasowe

Z jednej strony stawiają na oryginalność, duszę oraz artyzm, a z drugiej na przystępność i przebojowość.

Debiutancka epka ”EP1” powstawała w latach 2020-2023. Udziela się na niej trzech wokalistów i dwóch raperów. Katarina Gryvul, której wokal słyszymy w utworze ”Fear”, to ukraińska producentka, kompozytorka i wokalistka.

Loveisadevil, pojawiający się w utworze ”Falling” to wokalista duetu Blake x ListopadMarta Przerada, która śpiewa w większości utworów, stała się główną wokalistką zespołu i na stałe zasila jego szeregi. On_J i Sketchesteeze, których słyszymy w utworze ”Pain” wraz z Witkiem, producentem Poly Armour oraz djką Thirdeyedimention tworzyli w latach 2013-2018 djsko producencki kolektyw Over SeersOn_J znany jest ze swoich produkcji dla składanek kolektywu Czeluść, zaś Sketchesteeze podobnie jak Marta jest stałym członkiem zespołu.

Epka ukazała się 7 lipca, a jej premierze towarzyszył release party w krakowskim klubie Betel. W tym momencie Spirit of the City przygotowuje się do zagrania premierowego koncertu na jesień oraz wciąż pracuje nad nowym materiałem, poszerzającym dotychczasowe inspiracje.

Zespół Spirit of The City tworzą: Witek Bartula, Marta Przerada, Karol Dewera a.k.a Sketchesteeze, Ksawery Folfas, Piotr Żyła, Radosław Grabowski.

*****

Słuchaj “EP1” w serwisach cyfrowych: https://linktr.ee/spiritofthecity

 

fot. okładka EP

Leave a Reply