Monika Susłyk Band prezentuje singiel “Zaprzeczenie”

“Wszyscy (nie)moi mężczyźni” to tytuł konceptualnego minialbumu Moniki Susłyk i towarzyszącego jej zespołu. Płyta ukaże się 1 września pod naszym patronatem medialnym. Jednym z singli promujących to wydarzenie został utwór “Zaprzeczenie”.

Monika Susłyk Band – poznali się w 2018 roku podczas tworzenia lokalnego projektu Gospel. Przez dwa lata koncertowali z coverowym materiałem, a od 2020 roku rozpoczęli pracę nad autorskimi piosenkami. Występowali m.in. w telewizji wielkopolskiej, na bydgoskich juwenaliach, wielu festiwalach (m.in. Powidz Jam Festiwal), koncertach plenerowych i w klubach muzycznych.

fot. Izabela Smigiel

Ich debiutancki singiel „Co przyniesie jutro”, wydany w listopadzie 2022 roku jest grany w takich rozgłośniach radiowych, jak np radio Niepokalanów, Radio Opole, Radio Wnet czy InneRadio, gdzie w ostatnim tygodniu listopada zdobyli tytuł debiutanta tygodnia dzięki głosowaniu słuchaczy.

12 stycznia ukazał się ich drugi singiel „Minął już rok”, który wybrzmiał m.in. w Radiu Bemowo, Radiu Chicago. Zyskał także wysokie notowania na instagramowej liście przebojów Tomasza Ochoty. 27 kwietnia 2023 roku ukazał się najnowszy singiel pt. “Zaprzeczenie”, a 30 czerwca 2023 czwarty singiel “Dwoje troje”.

Każdy z nich ma także na swoim koncie różne wydarzenia: Monia współpracowała m.in. z Adamem Sztabą, Darią Zawiałow, Pauliną Przybysz i Krzysztofem Cugowskim, męska część zespołu wielokrotnie występowała jako zespół towarzyszący gwiazdom Jazzonalii i Bluesonalii w Koninie np. Dorota Miśkiewicz, Stanisław Sojka.

*****

Monika o piosence:

Umysł kobiety często funkcjonuje tak, iż poznając mężczyznę, który w jakiś sposób nas intryguje wyobrażamy sobie różne scenariusze tej znajomości: ślub, dzieci, dom z basenem itd. Wtedy też podświadomie prowokujemy sytuacje do „całkiem przypadkowych” spotkań, na które przygotowujemy się tak, by zwrócić uwagę tego konkretnego faceta. Co się dzieje potem? Na własne życzenie ulegamy męskiemu wdziękowi, a w konsekwencji rozmyślamy: „co by było gdyby”? „Może on jednak nie jest w moim typie?”.

 

Leave a Reply