Duet ŻAL zapowiada nowy album. Posłuchaj utworu “Mgła”!

10 sierpnia premierę miał nowy utwór “Mgła” duetu ŻAL. To drugi, po piosence „Wakacje”, singiel zapowiadającym nowy album zespołu. Gościnie w tej propozycji usłyszymy Alicję Boratyn i Mariannę Linde.

Piosenka jest o spacerze we mgle. Mgła jest gęsta i przytulna. Kusi, żeby w nią wskoczyć obiecując przygodę.

Muzyka nawiązuje do tripowych, trochę bajkowych piosenek z lat 80-tych. Można w niej usłyszeć “Neverending Story” i “Podróże Pana Kleksa”. W utworze gościnnie pojawią się Alicja Boratyn i Marianna Linde, ubarwiając całość swoimi pełnymi kolorytu wokalami.

Nowy album duetu ŻAL ukaże się 22 września.

fot. materiały prasowe

ŻAL – duet elektroniczno–wokalno–gitarowy. Gramy przyjemne, nostalgiczne piosenki. Muzyka idealna zarówno do nucenia, jak i tupania nóżką. Charakter naszej muzyki, opiera się na z syntach rodem z lat 80-tych, okraszonych cyfrowymi niuansami, lofi gitarą, oraz przetworzonymi samplami. A wszystko domknięte w formie piosenek, w których emocjonalne teksty podbijają klimat nostalgii, momentami zahaczając o abstrakcję.

Debiutancki album “Teodor” wydaliśmy we wrześniu 2017 roku. Krążek łączy w sobie muzykę taneczną z psychodelią. W lutym 2019 premierę miał singiel “Dancing Song”, który trafił między innymi do finału konkursu Firestone Headliners of Tomorrow. Z tym, materiałem zagraliśmy wiele koncertów, między innymi na Sprig Break Festival, Sofar, ŁFestiwal, OFF Camera, AlterFest i inne.

 

Leave a Reply