Fenomen z UK i USA już w Polsce! Warsaw Undercover Festival (25 i 26.08)

25 i 26 sierpnia w warszawskim Legia Parku odbędzie druga edycja Warsaw Undercover Festival – imprezy muzycznej gromadzącej najbardziej prestiżowe tribute bandy na świecie.

Nie było na świecie festiwalu, podczas którego na jednej scenie można było usłyszeć największe przeboje The Rolling Stones, U2, Coldplay, Eltona Johna, Harry’ego Stylesa czy Cher. Nie ma także możliwości, żeby na żywo usłyszeć muzykę tych, którzy już odeszli – jak Amy Winehouse czy zespołu Nirvana.

fot. materiały prasowe

W odpowiedzi na to – w UK i USA kilka lat temu powstały festiwale tribute bandów – zespołów wiernie odwzorowujących wizerunek i show oryginalnych artystów. Z roku na rok te widowiska rosły na sile, profesjonalizowały się, gromadziły coraz większą publiczność – aż w końcu stały się fenomenem i jedną z najbardziej dynamicznie rosnących gałęzi w branży muzycznej na zachodzie. To zjawisko dotarło teraz także do Polski. 25 i 26 sierpnia w warszawskim Legia Parku odbędzie druga edycja Warsaw Undercover Festival – imprezy muzycznej gromadzącej najbardziej prestiżowe tribute bandy na świecie.

TEGOROCZNA EDYCJA

Warsaw Undercover Festival odbędzie się w tym roku 25 i 26 sierpnia w warszawskim Legia Parku przy Łazienkowskiej 3. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne na wakacyjnej mapie Polski zgromadzi na jednej scenie najlepsze i najbardziej jakościowe tribute bandy na świecie. Fani będą mogli usłyszeć największe przeboje z repertuaru takich artystów jak: The Rolling Stones, Red Hot Chili Peppers, AC/DC, Amy Winehouse, Nirvana, Elton John, U2, Coldplay, Pearl Jam, Foo Fighters, Harry Styles czy Bruno Mars. Pierwszy dzień festiwalu będzie transmitowany na żywo 25 sierpnia przez telewizję Polsat, a patronuje mu miasto Warszawa i radio Złote Przeboje. 

W Warsaw Undercover Festival chodzi o zabawę, muzykę i emocje. Przygotowujemy wyjątkowe show, które przypomni największe przeboje legend muzyki i przeniesie słuchaczy w czasie i wspomnieniach. Wyselekcjonowaliśmy najznakomitszych artystów sceny tribute, którzy zapewnią rozrywkę na najwyższym, światowym poziomie dodaje Łukasz Droździel, pomysłodawca i dyrektor Warsaw Undercover Festival

WYJĄTKOWA SELEKCJA BANDÓW

Scena tribute traktowana często jako ciekawostka, w ostatnich latach przeszła niesamowitą transformację. Z lokalnych wydarzeń organizowanych przez fanów urosła na zachodzie do ogromnych rozmiarów – tylko w UK festiwali tribute bandów jest ok. 50! Zespoły i artyści, którzy wyspecjalizowali się w odwzorowywaniu zarówno wyglądu, sposobu śpiewania, poruszania, nawet gestykulacji i mimiki koncertują obecnie z powodzeniem po całym świecie. 

Okazuje się także, że oryginały mają także swoich ulubieńców wśród tribute’ów… I tak Mick Jagger zaprosił do udziału w filmie i zagrania jego samego Paula Ashworth’a – wokalistę zespołu Not The Rolling Stones. Z kolei Chris Martin z Coldplay zna się z Shanem Croftsem – wokalistą Coldplace i nawet zaprosił zespół do udziału w teledysku Coldplay’a – “Cry Cry Cry” O wyjątkowym warsztacie między innymi tych dwóch tribute bandów będzie można przekonać się podczas Warsaw Undercover Festival już za ponad dwa tygodnie. 

POPRZEDNIA EDYCJA

Zeszłoroczna, pierwsza edycja, na której wystąpiły tribute bandy między innymi Davida Bowiego, Queen, Led Zeppelin czy Guns N’Roses zgromadziła ponad 6 tysięcy osób.

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA

UNDERCOVER FESTIVAL – MUZYCZNE SHOW, JAKIEGO W POLSCE NIE BYŁO! 

Od lat niezwykle popularny, wielki fenomen z UK i USA. Teraz wreszcie dotarł do Polski! Najlepsze tribute bandy, doskonała muzyka na żywo, świetnie przygotowane show. Wydarzenie, którego nie da się zapomnieć – już 25 i 26 sierpnia w samym centrum Warszawy.

Jedna scena, dwa dni wyjątkowej muzycznej uczty i kilkanaście godzin legendarnych przebojów. To wszystko w wykonaniu tribute bandów – zespołów, wiernie odtwarzających wygląd oraz sceniczne show oryginalnych wykonawców. Podczas Undercover Festival będzie można usłyszeć największe hity z repertuaru takich nazwisk, jak: The Rolling Stones, Red Hot Chili Peppers, AC/DC, Amy Winehouse, Nirvana, Elton John, U2, Coldplay, Pearl Jam, Foo Fighters, Harry Styles czy Bruno Mars.

Oprócz muzycznej uczty, podczas wydarzenia pojawią się także dodatkowe atrakcje. Na uczestników czekać będzie m.in. strefa food truck czy strefa dla dzieci.

Undercover Festival to sentymentalna, muzyczna podróż w czasie dla wszystkich pokoleń!

Kiedy? 

25-26 sierpnia

Gdzie? 

Warszawa, Legia Park, ul. Łazienkowska 3

Część koncertów w dniu 25.08 będzie transmitowana na żywo na antenie telewizji Polsat.

Line-up:

25.08 (piątek):

część festiwalowa:

 • COLDPLACE
 • YOUNG ELTON
 • FORE FIGHTERS
 • BUZZ LOVERS (NIRVANA)
 • CHILI PEPES

część telewizyjna:

 • COLDPLACE
 • TANIA ALBONI AS AMY WINEHOUSE
 • HARRY STYLED
 • AC/DC UK
 • YOUNG ELTON
 • JEFF DINGLE AS BRUNO MARS
 • ED SHEERAN TRIBUTE SHOW
 • TANIA ALBONI AS CHER
 • U2BABY

26.08 (sobota):

 • U2BABY
 • NOT THE ROLLING STONES
 • TANIA ALBONI (AMY WINEHOUSE)
 • AC/DC UK
 • PEARL SCAM

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie: 

https://undercoverfestival.pl  

oraz w bileteriach:

https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/undercover-festival 

https://www.biletomat.pl/…/undercover-festival…/  

https://www.eventim.pl/artist/undercover-festival/ 

 

Leave a Reply