Iwona Cichoń z przebojowym utworem “Spełnione marzenia” [RECENZJA]

“Spełnione marzenia” to debiutancki singiel Iwony Cichoń, do którego powstał teledysk nagrany w miejscowości Rytro.

Spełnione marzenia” to niezwykle przebojowy i na swój sposób porywający utwór, mieszczący się w szeroko pojętym popie. Jest w tym jednak namiastka wytrawnej szlachetności, którą dodaje brzmienie skrzypiec Iwony Cichoń. Warto pokreślić, że artystka oprócz tego, że jest wokalistką, autorką tekstu i kompozytorką, to gra także na skrzypcach, co w tym przypadku okazało się wartością naddaną, ładnie uzupełniającą całą kompozycję. Lekkie dźwięki, które idealnie wpasowują się w letnią porę roku, nie są przerysowane oraz zbyt nachalnie podane, dzięki czemu piosenka ma niebywałą klarowność, a przy okazji łatwo asymiluje się z odbiorem słuchacza.

fot. materiały prasowe

Nie da się ukryć, że artystka posiada własną wizję artystyczną, co też pomogło wydobyć styl z jej pierwszej propozycji. Wydźwięk rozrywkowy jest oczywisty, ale udało się w tym przypadku ustrzec przed banałem i przewidywalnością, co ostatecznie pozytywnie wpłynęło na postrzeganie debiutanckiego singla wokalistki. Energetycznie poprowadzona kompozycja posiada przyjemną płynność, która sprawia, że szybko zapada w pamięć, a umiejętnie podany przekaz powoduje, że nie staje się ona kłopotliwa w odbiorze.

Owszem, można zastanawiać się, czy wymiar rozrywkowy nie przesłonił nadmiernie artystycznego ujęcia, ale niepodważalnie przemyślana forma działa na korzyść tego utworu. “Spełnione marzenia” stają się więc trafnym urzeczywistnieniem pomysłów wokalistki, która w każdym aspekcie dodała coś więcej od siebie, przez co ta piosenka broni się w wielu wspomnianych wcześniej kwestiach. Jeżeli do tego weźmiemy pod uwagę przyzwoitą realizację całości (produkcja i aranżacja: Bartosz Bocheński), to wyjawi się na dobrze skonstruowany, wakacyjny przebój, który zdecydowanie ma potencjał radiowy. To tak naprawdę dopiero debiut Iwony Cichoń, więc miejmy nadzieję, że najlepsze jeszcze przed nią, choć już teraz jej pierwszy autorski utwór nie przynosi rozczarowania.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Iwona Cichoń pochodzi z malowniczej, górskiej miejscowości – Limanowa. Tekst i melodia jest dziełem samej wokalistki a tradycyjnego charakteru w utworze dodały solówki na skrzypcach, które są jej wizytówką. Klip utrzymany w letnim klimacie został zrealizowany w miejscowości Rytro (Willa Poprad).

Jednocześnie wokalistka zapowiada już kolejny muzyczny numer, który ukaże się pod koniec sierpnia.

*****

Muzyka, tekst: Iwona Cichoń

Produkcja, aranżacja: Bartosz Bocheński

 

fot. okładka singla

Leave a Reply