Holak i Julia Pośnik z utworem “Wakacje w Polsce”

“Wakacje w Polsce” to popowa piosenka z lekkim i pogodnym tekstem. Utwór zwiastuje czwarty solowy album Holaka, który ukaże się jesienią tego roku.

Pomysł na refren powstał podczas letniej, samochodowej wycieczki w moje rodzinne strony. W słowach zaklęta została tęsknota za wakacjami nad jeziorem i wolnym czasem spędzonym w naturze. Ponieważ w piosence pojawia się motyw „Wakacje w Polsce” to od razu pomyślałem, że super byłoby dopisać piosenkę z Julą, która miała już „Wakacje w Warszawie” – o singlu „Wakacje w Polsce” mówi Mateusz Holak.

fot. materiały prasowe

O współpracy z Julią Pośnik opowiada natomiast:

– Z Julą pracuje mi się jak z siostrą, której nigdy nie miałem, dlatego wystarczyło nam jedno spotkanie na dopisanie piosenki. Julia jest autorką drugiej zwrotki. W studio pracowaliśmy ze Staszkiem Koźlikiem, z którym zarejestrowaliśmy numer i wymyśliliśmy „wymianki w zwrotkach”.

Piosenka kontynuuje kultywowaną przez Mateusza tradycję wypuszczania letnich singli, należących zresztą do jednych z jego najbardziej cenionych piosenek: „Wszędzie dobrze” z Kasią Golomską, „Najlepsze najgorsze wakacje” z Ralphem Kaminskim, „Prezent” z Dawidem Kwiatkowskim, czy „4REAL” z Błażejem Królem i Rosalie. Nie ulega wątpliwości, że „Wakacje w Polsce” z Julią Pośnik również dołączą do tego kanonu.

Mateusz Holak, kryjący się za pseudonimem Holak, to artysta wszechstronny: autor tekstów, muzyk, producent, grafik, autor okładek, projektant, a od niedawna również tatuator. W każdej z tych dziedzin może pochwalić się wieloma sukcesami: jako muzyk współtworzył wiele zespołów i projektów muzycznych w ramach których wydał albumy dla różnych wytwórni (m.in. Małe Miasta, Holaki, Kumka Olik), pisał teksty dla m.in. SONARa, jako producent ma na koncie różne współprace z m.in. raperami W.E.N.A. czy Ten Typ Mes, zwyciężył w konkursie „30/30” na Polską Okładkę Roku i jest autorem grafik dla wielu artystów. Jednakże największy sukces osiągnął jako artysta solowy – zapraszano go na największe festiwale w Polsce (m.in. Open’er, Polish Hip-Hop Festival, Fest Festival), a także jako gościa w utworach innych raperów (Jan-Rapowanie, Szczyl, Tymek, Włodi, Solar czy Otsochodzi).

Julia Pośnik to wokalistka i influencerka. Ma na swoim koncie debiutancką płytę „Egoistka”, która zaprowadziła ją wprost na najsłynniejszy multimedialny billboard na Times Square, a następnie do magazynu Rolling Stone. Jej utwory są pełne radości, odwagi i kreatywności, a wśród tych najpopularniejszych można wymienić między innymi „Zakochałam się w nieznajomym” czy „Wakacje w Warszawie”.

 

Leave a Reply