How We Met z energetycznym singlem “Letters From Julia”! [RECENZJA]

“Letters From Julia” to trzeci singiel How We Met, który zwiastuje debiutancki album zespołu planowany na wrzesień tego roku. Liderem bandu jest wokalista i gitarzysta – Oscar Jensen.

Zespół How We Met konsekwentnie prezentuje kolejne single, które złożą się na ich debiutancki album “GoodAss Memories“. I trzeba przyznać, że grupa posiada żyłkę do tworzenia energetycznych, a przy tym bezpretensjonalnie przebojowych utworów, czego potwierdzeniem jest ich nowy kawałek “Letters From Julia“. Właściwie to ta propozycja jest pierwszą oficjalną zapowiedzią płyty, choć przecież w wyraźny sposób nawiązuje ona do poprzednich numerów grupy. To świadczy, że panowie mają określoną wizję artystyczną, która w wyraźny sposób odnosi się do muzyki gitarowej.

fot. materiały prasowe

Przy tym jest to twórczość naładowana pozytywnym wydźwiękiem, a to znaczy, że nie znajdziemy w niej nostalgicznych dźwięków i uśrednionej specyfiki. W tym przypadku ma być ogień i jest. Oczywiście mamy do czynienia z muzyką rockową, ale dostaliśmy raczej koncepcję spod znaku Blink-182 niż np. Arctic Monkeys. Nie zmienia to faktu, że dotychczasowe dokonania bandu są wystarczająco efektowne i na swój sposób angażujące, co ostatecznie przemawia na korzyść ich nowego singla. Przecież powtarzalny refren sprawia, że utwór szybko zapada w pamięć i zapewne jeszcze lepsza może być jego odsłona “live”. W końcu How We Met, to zespół koncertowy i warto wybrać się na ich występ na żywo, bo doświadczyć zderzenia z dosyć porywającą energią.

Należy dodać, że piosenka “Letters” From Julia” doskonale pasuje do obecnej pory roku i przy większej przychylności rozgłośni radiowych mógłby to być przebój lata, pomimo, że tekst został napisany w języku angielskim. Dostaliśmy więc singiel oparty na konkretnym pomyśle i stworzony z dużym polotem, który wnosi sporo świeżości na polski rynek muzyczny. Czekamy na cały album!

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Grupa aktualnie skupia się na wydawaniu i promocji kolejnych singli, które odmierzają czas do wydania debiutanckiej płyty “GoodAss memories“. W międzyczasie gra koncerty, próby i przygotowuje się do jesiennej trasy promującej krążek.

How We Met to grupa muzyczna pochodząca z Olsztyna, która rozpoczęła swoją działalność w 2021 roku. Składa się z trójki przyjaciół (Oscar, Miki, Hubert), których połączyła wspólna pasja do muzyki i występowania na scenie. Liderem zespołu jest Oscar Jensen – wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta. Finalista programu muzycznego „Śpiewajmy Razem. All Together Now” w Telewizji Polsat (2018) oraz uczestnik Szansy na Sukces (2022) – odcinek z piosenkami Mieczysława Fogga. Lider zespołu współpracował wcześniej z takimi wykonawcami takimi jak: Poparzeni Kawą Trzy oraz grał z muzykami zespołu Hunter.

Swoją twórczością zespół How We Met chce dotrzeć do odbiorców, którzy lubią dobre melodyjne, popowe piosenki.

“Styl, w którym tworzymy można określić jako Kalifornijski Punk Rock, a nasze koncerty to wulkan energii.” – jak informuje How We Met

Słuchaj singla “Letters From Julia” w serwisach cyfrowych.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply