Szlachetny pop. Anna Malek z utworem “Zaklepany” [RECENZJA]

“Zaklepany” to kolejny singiel Anny Malek promujący jej nadchodzący album. Do utworu powstał teledysk. Producentem muzycznym utworu jest Łukasz OZD Drozd.

Zaklepany” to subtelny, ale naładowany znaczącą emocjonalnością, nowy singiel Anny Malek. Artystce udało się stworzyć lekki, niezwykle przestrzenny – a jednocześnie mocno angażujący uwagę słuchacza – utwór, będący odbiciem jej wrażliwości oraz nieprzeciętnych umiejętności wokalnych. Nie powinno to dziwić, w końcu Anna jest absolwentką jazzu i muzyki estradowej w Nysie. Wokalistka dotarła również do ćwierćfinału 11. edycji The Voice of Poland. Warto więc podkreślić, że sprawnie zaprezentowana propozycja niesiona jest na głosie oraz dojrzałej interpretacji.

fot. materiały prasowe

Także tekst stanowi udaną część tego numeru, spajając się z nim w sposób symbiotyczny, a co za tym idzie słowa nie budzą żadnych zastrzeżeń (“Zaklepuję sobie miejsce, w Twoim sercu będę mieć swój własny kąt“). Ta prostota ma swój urok. Sama kompozycja jest dosyć oszczędna, oparta głównie na brzmieniu gitary (Przemek Hanaj), co akurat powoduje, że czytelniej została uwidoczniona melodyka. Do tego dochodzą ciekawe rozwiązania harmoniczne, sprawiające, że utwór nie jest banalną pioseneczką. Szlachetny pierwiastek pobudza wręcz głęboką żywotność tego kawałka, namaszczając go czymś dodatkowo wartościowym.

Przy tej okazji należy wspomnieć o produkcji, za którą odpowiada Łukasz OZD Drozd, który nie przeciążył całości nadmierną ilością elementów, co ostatecznie skutkuje tym, że słucha się tego singla z ogromną przyjemnością. Zresztą Łukasz jest także współkompozytorem, co zapewne także miało wpływ na to, jak ta propozycja się prezentuje. Przy takim zaangażowaniu i zmyślnemu podejściu do tworzenia, gdzie ideą są głównie czyste emocje, możemy mieć niemal pewność, że cały album, nad którym obecnie artystka pracuje, będzie mieć piękny koloryt. “Zaklepany” to szczególnie stylowy pop, więc nadzieje zostały rozbudzone.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Utwór wyraża gotowość na wejście w związek lub relację, w której miłość i lojalność mają pierwszeństwo. To koniec wzbraniania się od uczuć i zaangażowania.

Anna Malek to wokalistka, autorka tekstów i piosenek, aktorka. Dała się poznać szerszej publiczności jako ćwierćfinalistka 11 edycji The Voice of Poland oraz półfinalistka II edycji programu X Faktor. Jest także absolwentką jazzu i muzyki estradowej w Nysie, jak również ukończyła dziennikarstwo muzyczne na DSW we Wrocławiu.

Na co dzień uczestniczy w wielu projektach telewizyjnych.

*****

Muzyka: Anna Malek, Łukasz OZD Drozd

Słowa: Anna Malek

Produkcja muzyczna: Łukasz OZD Drozd

Mix i mastering: Łukasz OZD Drozd

Gitara elektryczna: Przemek Hanaj

Nagranie zrealizowane w studiu Maq Records

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply