Baasch i konceptualna suita. Nowy utwór “Słońce” już dostępny

Po letnim, pełnym światła “Wosku” czas na kolejny singiel z nadchodzącego nowego albumu Baascha.

Utwór przewrotnie zatytułowany “Słońce” to pełna mroku konceptualna suita, która przypomina, że Baasch nie boi się eksperymentować muzycznie. Długi, poszukujący utwór pełen zaskakujących zwrotów akcji prowadzi nas przez historię o wiecznym nienasyceniu. Wzruszający nastrój, chwytliwa melodia, duże skupienie na tekście i długie efektowne outro, w którym usłyszymy coś na kształt dialogu trzech saksofonów.

fot. materiały prasowe

Słońce” to drugi singiel zapowiadający nowy album Baascha. Gościnie na saksofonie zagrał w nim Natan Kryszk, znany z jazzowej Pokusy. Za miks odpowiada Aleksander Żurowski, za mastering Michał Kupicz. „IV!” – czwarta płyta w dorobku Baascha – podzielona będzie na trzy EPki. Premiera pierwszej już 13 lipca. Materiał ukaże się pod szyldem [PIAS] Recordings Poland and EE.

Piosence towarzyszy teledysk – niezwykła interpretacja mitu o syrenie, która wabi współczesnego rycerza i nęci połyskującą na jej szyi perłą… Reżyserką i autorką zdjęć filmu jest Patrycja Płanik. Współtworzyła niezależny festiwal tańca współczesnego w Polsce The International Maat Festival, a jako aktorka zadebiutowała tytułową rolą „Lilian” austriackiego reżysera Andreasa Horvatha. Film miał premierę w Cannes w 2019 roku i objechał wiele festiwali filmowych na całym świecie, zdobywając liczne nagrody. W 2021 roku stanęła za kamerą, by wyreżyserować i nakręcić niezależny film „Faggots”. Otrzymał ponad 20 nagród na całym świecie, między innymi dla najlepszej reżyserki, najlepszych zdjęć, najlepszego filmu LGBT i wielu innych. Kwestie montażowe konsultował Andreas Horvath – austriacki reżyser, operator i fotograf. Jego filmy miały premiery na festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Locarno, Rotterdamie i Amsterdamie, zdobywały główne nagrody w Karlowych Warach, Chicago, Nowym Jorku, Hajfie, Orenburgu czy Mińsku. Jego zdjęcia były pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie.

 

Leave a Reply